Diş Hekimliği Fakültesi

Diş Hekimliği Fakültesi‘Kalitesi ve iddiası uluslararası olmak üzerine’

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde sadece Türkiye’nin değil, dünyanın en modern eğitim ve sağlık kurumlarından biri olma vizyonu benimsenmiştir. Eğitime 2012 yılında başlanan fakültemizde 5 yıl süren diş hekimliği yüksek lisans eğitimi verilmektedir. Uluslararası standartlarda bir eğitim kurumu niteliğiyle, diş hekimliğinde araştırma eğitimi ve çok yönlü/merkezli bilimsel araştırma projeleri desteklenmektedir. Temel bilimler ve klinik bilimler alanlarında fakültemiz eğitim kadrosunda yer alan tecrübeli ve dinamik öğretim üyelerinin yanı sıra, Toronto (Kanada), Zürih (İsviçre) ve Amerika (Boston ve Chicago) Üniversitelerinde görev yapan misafir Öğretim Üyeleri eğitim faaliyetleri ve bilimsel çalışmalara katılmaktadır.

Diş Hekimliği Fakültesi klinik bilimler alanında 8 anabilim dalından oluşmaktadır. Fakülte bünyesinde Çene Deformite ve Dudak Damak Yarığı, Eklem Bozuklukları ve Ağrı ve Uyku Bozuklukları Merkezleri bulunmaktadır.

Her yıl fakültemize bir kısmı burslu olmak üzere 60 öğrenci alınmaktadır. Ayrıca, uluslararası öğrenci kontenjanı mevcuttur.

Diş Hekimliği Fakültesi bilimsel faaliyetlerini ‘Yeni Yüzyılda Diş Hekimliği Konferansları’ kapsamında düzenlenen bilimsel toplantılar ve öğretim elemanı kadrosunun aktif olarak (konferans/tebliğ vs.) katıldığı ulusal ve uluslararası bilimsel etkinlikler ile sürdürmektedir.

Başa Dön