Anasayfa / İdari Birimler
Birim Hakkında

Günümüzde bilişim teknolojileri tüm dünyada en çok yatırımın yapıldığı, dolayısıyla son derece hızlı gelişmelerin ve değişimlerin olduğu bir alandır.

Bu nedenle, bilişim alanında hizmetlerin aksatılmadan sürdürülebilmesi ve kalitesinin arttırılması için doğru planlamaların ve yatırımların yapılması kaçınılmaz bir zorunluluk olarak ortaya çıkmaktadır.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı; akademik birimlere, idari birimlere ve öğrencilere bilişim teknolojileri desteği sunmayı görev bilir.

Bu görev kapsamında, Daire Başkanlığımız, üniversite birimlerinin ve çalışanlarının beklenti ve ihtiyaçlarını; güvenilir, kaliteli ve sürekli bir hizmet anlayışı ile karşılamayı hedef olarak belirlemiştir.


Görevimiz:

Öğrencilerimizin hızla gelişen iletişim ve web teknolojilerini sürekli takip edebilmeleri ve gittikleri her yerde akademik araştırmalarını yapmalarına olanak sağlamak amacıyla teknolojik yapılanmayı gerçekleştirmek ve üniversitemizdeki bilgi işlem sistemini işletmek, eğitim, öğretim ve araştırmalara destek olmak en temel görevimizdir.

Öğrencilerimizin ve akademik personelimizin; güncel ve akademik araştırmalarını yapabilmeleri için E – Kütüphane konusunda Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığına destek vermek, öğrencilerimizin ara ve yılsonu sınav sonuçları ile devamsızlık bilgilerini güncel olarak takip edebilmeleri amacıyla, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na Öğrenci Bilgi Sistemi yazılımı üzerinden yardımcı olmak görevlerimiz arasında yer almaktadır.

Öte yandan akademik ve idari personelin, işlerini aksatmadan yürütebilmesi için gerekli teknik, yazılımsal ve donanımsal desteği vermek Bilgi İşlem Daire Başkanlığının görevlerindedir.


Misyonumuz:

Üniversitemizde; hızla artan personel ve öğrenci sayısı ile birlikte ihtiyaç duyulan yazılım, donanım ve diğer hizmetler konusundaki gereksinimleri, gelişmiş teknolojiyi yakından takip ederek kullanmak, öğrencilerimizin eğitimine, akademisyenlerimizin araştırma ve geliştirme çalışmalarına, idari birimlerin iş gerçekleştirme çalışmalarına tam ve eksiksiz katkı sağlamak ve aynı zamanda bilgi toplumu kullanıcısı oluşumunda gerekli olan donanımı ve bilgiyi oluşturmak temel misyonumuzdur.


Vizyonumuz:

Üniversitemizi bilişim ve iletişim teknolojileri uygulamalarında en üst sıralara getirmek ve üniversitemizin tüm akademik ve idari birimleri ile öğrencilerimizin, bilgi teknolojileri alt yapısından maksimum düzeyde yararlanmalarını sağlamak ve bilişim alanında gerekenleri eksiksiz olarak yerine getirmek vizyonumuzdur.

 

Tayfun GÜLER

Bilgi İşlem Daire Başkanı