Rehberlik Ve Psikolojik Danışmanlık Birimi

Rehberlik Ve Psikolojik Danışmanlık Birimi
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Öğrencilerinin; bireysel, sosyal ve akademik gelişimlerine yardımcı olabilmeyi, bu süreç içerisinde karşılaşılan problemler ile baş etme becerisi geliştirebilmelerini, üniversite yaşamlarına uyumlarını kolaylaştırabilmeyi, kendilerini daha iyi tanımalarına destek olabilmeyi, sağlıklı kararlar alabilmelerini ve sağlıklı iletişim becerileri kazanabilmelerini sağlamayı amaçlamaktadır.

Bu çerçevede birimimiz bünyesinde; uyum problemleri, akademik zorluklar, kaygı, stres ve stres ile baş edebilme, ilişki problemleri, iletişim problemleri, aile ilişkileri, sosyal ilişkileri, öfke kontrolü, özgüven sorunları, ikilemler ve zor karar alabilme gibi birçok konuda bireysel danışmanlık ve rehberlik hizmeti verilmektedir.

Kişisel bilgiler ve görüşme içerikleri, gizlilik ilkesi dâhilinde kişinin izni olmadığı sürece, kesinlikle başka bir kimse ile paylaşılamaz. Ancak; kişinin kendisine veya bir başkasına zarar vermesi ya da hayati tehlike altında olması durumunda kişinin onayı dâhilinde gerekli kişiler ile temasa geçilir.

Psikolojik Danışmanlık Birimi’nde tüm hizmetler ücretsizdir.


Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi Ekibi :

Psikolojik Danışmanlık Birimi, uzman psikologlardan oluşmaktadır.


PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK İLETİŞİM

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi

UZM. PSK. RAKEL ROZANT

PSK. GAMZE YÜRÜK

E-posta: iyyu.pdr@yeniyuzyil.edu.tr

Tel: 444 50 01 / 1236


ÖĞRENCİ RANDEVU

BİREYSEL DANIŞMANLIK VE REHBERLİK

Bireysel görüşmeler uzman psikolog ile birebir yapılır. Görüşmeler en çok 45 dakika sürmektedir. Görüşmenin zamanına ve sıklığına öğrenci ile uzman birlikte karar verir.

Psikolojik Danışmanlık Birimi'nden bireysel görüşme hizmeti almak için randevu alınması gerekmektedir. Randevu almak için; Öğrenci Randevu Formu ‘nu doldurup e-posta eki olarak veya elden bize ulaştırılabilir.


ACİL DESTEK

Acil durumlarda mesai saatleri içerisinde;

Pazartesi ve Cuma 9.00 - 16.00 Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi uzmanları ile görüşebilir veya mesai saatleri dışında bir uzmanla görüşmeye ihtiyaç duyarsanız aşağıdaki hastaneler ile iletişime geçilebilir.


AMBULANS

Acil Servis: 112


HASTANELER

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Gazi Osmanpaşa Hastanesi: 212 - 615 38 38

Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi: 212 - 409 15 15

İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi: 212 - 414 20 00

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi: 212 - 414 30 00

Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi: 216 - 302 59 59Başa Dön