Neden Yeni Yüzyıl?

Neden Yeni Yüzyıl?

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi çok sayıda bölümüyle bütünleşmiş, disiplinler arası bir dayanışma; birlikte hareket eden bir akademik anlayışa sahip. Çok sayıda bölümün önemli burs imkânları vermesi üniversitemizi cazip kılıyor. Biz anlayış olarak kalibresi ve kalitesi yüksek bir eğitim anlayışını yüksek donanımlı akademisyenler ile yapmak gibi bir ana hedefe sahibiz. Bu konuda da her geçen gün sayıyı artırmayı, burada kalibrasyonu yüksek bir akademik kadroyla çalışma yapmayı her zaman hedefliyoruz. İstanbul’un merkezi bir yerinde şehirle iç içe bir üniversiteyiz. Erişilebilirlik anlamında önemli üstünlüğümüz var. Sanıyorum bunlar öğrencilerin üniversitemizi tercih etmelerinde önemli etken. Bütün bunlar bir araya geldiğinde İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nin tercih edilmesinin toplam değeri ortaya çıkıyor.

* Üniversite İçi Başarı Bursu

* Şehit-Gazi Çocuklarına Kontenjanın %5’i Oranında %50 Burs

* Lise ve Dengi Okul Birincilerine %25 Burs

* Milli Sporculara %50 Burs

* Teşvik İndirimleri

(Burslu programlara yerleştirilen öğrencilere sağlanan burs sadece eğitim öğretim ücretini kapsar. Karşılıksız olan bu burs disiplin cezası alınmaması koşuluyla ilgili programın normal eğitim süresi boyunca devam eder.)


Kampüs Olanakları
Anakampüste, tüm fakültelerimizin temel eğitim laboratuvarları, beslenme ve diyetetik araştırma ve uygulama mutfağı, fizyoterapi araştırma ve uygulama laboratuvarı, konferans salonu, kütüphane, canlı yayın televizyon stüdyosu, fotoğraf stüdyosu, simültane tercüme laboratuvarı, üniversitenin bünyesinde diş kliniği, revir, oyun salonu, dans salonu, şan salonu, masa tenisi, yemekhane ve kafeterya imkanı sunulmakta.

Gaziosmanpaşa Özel Hastanesi ile afiliye anlaşma yaptık. Tıp Fakültemizin klinik dersleri ve eğitimi 3. sınıftan itibaren orada yapılacak. Tıp Fakültemizin kampüsü olarak eğitim verecek.

Halıcıoğlu’nda Yeni Yüzyıl Üniversitesi Diş Hekimliği Hastanesi ve Fakültesi kampüsü olarak eğitim ve hizmet verecektir.


Yurt İmkânı
Üniversitemizin anlaşmalı olduğu yurdu bulunmaktadır. Ödemelerde üniversitemiz öğrencisine %5 indirim uygulanacaktır.

Detaylı bilgi için novu.com.tr yi ziyaret edebilirsiniz.

Online Novu kataloğunu görüntülemek için tıklayınız.

Çağrı merkezi : 444 9 633


Ulaşım Olanakları
Topkapı Dr. Azmi Ofluoğlu Yerleşkesi E-5 Karayolu üzerinde metrobüs, otobüs ve tramvay duraklarına 5 dakikalık yürüme mesafesindedir.


Yurtiçi ve Yurtdışı Üniversitelerle Anlaşmaları
Bu konuda çok sayıda ülkeyle ve çok sayıda bölüm için Erasmus anlaşmaları yaptık. Bunlar en efektif olanlar, reel işleyen programlar. Önemli sayıda öğrenciye yurt dışına gitme imkânı tanınıyor. Belli dönemlerde yurtdışında eğitim görüyorlar. Yabancı ülkelerden de okulumuza gelen öğrenciler var. Bunun dışında Çin’den Amerika’ya ve Avrupa’nın pek çok ülkesine kadar ikili anlaşmalar imzalamış durumdayız.


Başa Dön

--