Neden Yeni Yüzyıl?

Neden Yeni Yüzyıl?


İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Hakkında...

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi 2009 Yılında VASEV(Vatan Sağlık ve Eğitim Vakfı) tarafından kurulmuştur. Bünyesinde 10 Fakülte, 2 Yüksekokul, 16 Yüksek Lisans, 3 Doktora programı bulundurmaktadır.

"Sağlıktan kazandığımı, sağlığa harcamalıyım" ilkesiyle yola çıkan kurucumuz ve Mütevelli Heyeti Başkanımız Dr. Azmi OFLUOĞLU, şimdi “varlığımı eğitim ve öğretime harcamalıyım” düşüncesindedir.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi kurulduğu yılından bugüne dinamik yapısını hiç yitirmeden, medeniyetimizin icadı olan vakıf kültürüne ve anlayışına sımsıkı bağlı kalarak, kalibreyi ve kaliteyi esas alan bir üniversite olmanın sorumluluğunu her daim taşıyarak, güçlü, donanımlı, özgüvenli bir neslin yetişmesini amaçlamaktadır.

Alanında uzmanlaşmış, üst düzey bilgi ve deneyime sahip öğretim kadrosu ile kurulmuş olan İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi; çağdaş, bilimsel ve en ileri teknolojileri kullanarak kaliteli ve nitelikli eğitimin öncülerinden biri olmayı hedeflemiştir.


İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nin farkı nedir?

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi seçkin akademik kadrosu ve kariyer odaklı eğitim anlayışıyla başta ülkemiz olmak üzere dünyanın saygın üniversitelerinde öğretim görmüş, dersler vermiş, eserler yayımlamış, üniversitelerin çeşitli alanlarında başarılı çalışmalar ve görevlerle kendilerini kanıtlamış, alanlarında deneyimli, uzman akademik kadroya sahiptir. İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi, bu bağlamda Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinden biri olmakla birlikte disiplinler arası bir dayanışmayla hareket eden bir akademik anlayışa sahiptir.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi; yüksek donanımlı akademisyenler ile kaliteli bir eğitim anlayışını benimsemektedir. Fakültelerimizde yer alan bölüm ve programlarımızda bulunan burs imkânları üniversiteye hazırlık sürecindeki öğrencilerin üniversitemizi tercih sağlamaktadır.

İstanbul’un en merkezi yerinde şehirle iç içe bir Üniversite olan İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi erişilebilirlik anlamında önemli bir yere sahiptir.

Üniversitenin Cevizlibağ‘ da yer alan Topkapı Dr. Azmi OFLUOĞLU merkez kampüsünde birçok olanak bir arada sunulmaktadır. Tüm fakültelerimizin temel eğitim laboratuvarları, beslenme ve diyetetik bölümü araştırma ve uygulama mutfağı, fizyoterapi ve rehabilitasyon bölümü araştırma ve uygulama laboratuvarı, mac bilgisayar laboratuvarları, fantom laboratuvarı, simültane tercüme laboratuvarı, mahkeme salonu dersliği, televizyon ve radyo stüdyoları, fotoğraf stüdyosu, dans salonu, şan salonu, oyun salonu, konferans salonu, kütüphane, yemekhane, kafeterya, revir ve mescit bunlardan bazılarıdır.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nin Özel Gaziosmanpaşa Hastanesi ile afiliye anlaşması mevcuttur. Bu nedenle Tıp Fakültesi öğrencilerinin klinik ders ve eğitimleri, 3. sınıftan itibaren İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Özel Gaziosmanpaşa Tıp Fakültesi Hastanesinde yapılmaktadır.

Öte yandan İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nin, Halıcıoğlu’nda Yeni Yüzyıl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi bulunmaktadır. Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri son 3 sene eğitimlerini bu yerleşkede sürdürmektedirler.

Çağın gereklerine cevap verebilmek için kısa denilebilecek bir sürede hızlı bir gelişim gösteren, son teknoloji ve araç gereçlerle donatılan üniversitemizin kampüslerinde birçok araştırma merkeziyle eğitim-öğretime devam etmektedir.

* Üniversite İçi Başarı Bursu

* Şehit-Gazi Çocuklarına Kontenjanın %5’i Oranında %50 Burs

* Lise ve Dengi Okul Birincilerine %25 Burs

* Milli Sporculara %50 Burs

* Teşvik İndirimleri

(Burslu programlara yerleştirilen öğrencilere sağlanan burs sadece eğitim öğretim ücretini kapsar. Karşılıksız olan bu burs disiplin cezası alınmaması koşuluyla ilgili programın normal eğitim süresi boyunca devam eder.)


Yurt İmkânı

Üniversitemizin anlaşmalı olduğu yurdu bulunmaktadır. Ödemelerde üniversitemiz öğrencisine %5 indirim uygulanacaktır.

Detaylı bilgi için novu.com.tr yi ziyaret edebilirsiniz.

Online Novu kataloğunu görüntülemek için tıklayınız.

Çağrı merkezi : 444 9 633


Başa Dön

--