Anasayfa / Haberler
Öğrenci Düşünceleri

Tıp Fakültesi

Lise 11. Hedefimi belirlemiştim; psikiyatrist olmak istiyordum. Bu yüzden tıp fakültesini tercih ederek çizdiğim yoldaki ilk büyük adımı attım. "Üniversite tercihi, en az, çalışmanın karşılığında elde ettiğin başarı kadar önemlidir" sözünü dikkate alarak kazanabileceğimi düşündüğüm tüm üniversiteleri teker teker araştırmaya başladım. Yalnızca internetten araştırmak yerine çoğunu gezdim. Oradaki öğretim görevlilerinin ağzından verdikleri eğitimi ve bize sundukları imkanları dinledim. Araştırmam devam ederken doktor olan babamın dikkatini Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyelerinin kadrosu çekti. Öğretim üyelerinin büyük bir kısmını İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde uzun yıllar öğretim vermiş, oradan bu özel üniversiteye gelerek tecrübelerini bizlerle paylaşabilecek kişilerin oluşturduğunu gördüm. Okulun merkezi konumu ve burs imkanı olmasının yanında tecrübeli eğitim kadrosu ve en iyi Tıp Fakültelerinden biri kabul edilen İstanbul Tıp'la benzer ders programının olması beni iyi bir doktor olmam için almam gereken iyi eğitimin Yeni Yüzyıl Üniversitesi'nde olabileceğine ikna etti.

Yunus Emre Yazıcı ( İYYÜ Tıp Fakültesi 1. Sınıf öğrencisi )

Tercih dönemi insanın hayatının dönüm noktası gibidir. İleride ne yapacağıma karar vermek benim için çok da zor olmadı ; çünkü kalbimde hep insanlara yardım etme isteği vardı. Hiçbir tereddüt duymadan tıp yazdım ve , ne kadar yorulsam da, ders çalışırken ,okula giderken, sınavlara hazırlanırken ait olduğum yerde olduğumu hissetmek paha biçilemezdi. Üniversite tercihim İstanbul ‘ da olabilmek içindi. Tercih döneminde İstanbul'daki pek çok üniversiteyi gezmeme rağmen İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi ‘ndeki eğitimcilerin özgeçmişlerini incelediğimde eğitim almam gereken yerin burası olduğunu anladım. Bu uğurda yapılacak her türlü fedakarlığa değeceğini düşündüm ve vakıf üniversitesi olmasını da göze aldım, hala değdiğini düşünüyorum.

Gül Sena Akbulak ( İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tıp Fakültesi 1. Sınıf öğrencisi )

Diş Hekimliği Fakültesi

Dünya çapında saygınlık gören bir meslektir. Doktor, ressam ve mühendisin birleşimi diş hekimini gösterdiğini söyleyebilirim. Aldığımız bu eğitimle geleceğe emin adımlarla yürüyorum.

Stj. Dt. Egemen SEZEN

Diş Hekimliği Fakültesi 4

Yeni Yüzyıl Üniversitesi'nin başarılı ve tecrübeli akademik kadrosu benim tercihimdeki en önemli etken oldu. Yeni klinik ve laboratuvarlarında üstün imkanlarla verdiği eğitimden çok memnunum. Kampüsün de kolay ulaşım avantajı ve sıcak bir ortamı var.

Damla Su
Diş Hekimliği Fakültesi 4

Eczacılık

Ben Hatice Orhan, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 4. Sınıf öğrencisiyim. Aynı zamanda Yeni Yüzyıl Üniversitesi Eczacılık Öğrencileri Birliği olan YYUPSA’nın proje koordinatörlüğü görevini yürütmekteyim.

Öncelikle Eczacılık Fakültesini isteyerek tercih ettiğimi ve fakültemin alan derslerini almaya başladıktan sonra ne kadar doğru bir karar verdiğimin bir kez daha farkına vardığımı belirtmek isterim.

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Öğrencileri olarak bizleri çok şanlı görüyorum. Çünkü uzman akademik kadrosuyla verilen kaliteli eğitimlerin yanı sıra, 5 yıllık eğitim süreci boyunca bizlere her dönem proje yapma imkânı sağlanıyor. Sayın Dekanımız ve saygıdeğer Öğretim Üyelerimiz, bizlerin sosyal sorumluluk projelerine her anlamda danışmanlık yaparak desteklerini eksik etmiyorlar. Aynı zamanda bu projeleri yaparken; ekip çalışması ruhu, rapor hazırlama, yayın tarama, proje araştırma becerisi ve bunların bütününde de bitirme projesi için temel alışkanlıkların kazanılması gibi kazanımlarımız oluyor.

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğrencileri olarak bizler de hem mesleki hem de insani açıdan faydalı bu projeleri önemsiyor ve ciddiye alarak çalışıyoruz. Eğitim doğru iletişimden başlar.

Hatice ORHAN

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Hep diyetisyen olmak istemişimdir. Bunun için de lise hayatim boyunca hep, beslenme ve diyetetik lisansı veren üniversiteleri araştırdım. Bunun sonucunda bu eğitimi en iyi şekilde verebilecek olan okulun Yeni Yüzyıl Üniversitesi olduğuna karar verdim. Ayrıca okulun yabancı dilde eğitim vermesi ve ulaşımının çok kolay olması da beni olumlu yönde etkiledi. Şuanda Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nce lisans eğitimime devam ediyorum. Okulumdan da Akademisyenlerimizden de çok memnunum. Üniversite tercihi yapacak adaylara gönül rahatlığıyla önerebilirim.

Kerem ŞİŞMANOĞLU

Üniversitemiz özellikle sağlık alanında oldukça kapsamlı ve deneyimli hocalara sahiptir. Sağlık bilimleri fakültesi olarak birçok etkinlik ve seminerlerle bölümlerin daha anlaşılır bir şekilde ifade edilmesine oldukça yarar sağlar. Sağlık yönetimi bölümü daha öncelerde çok duyulmasa da şu anda oldukça popüler ve yükselişte olan bir bölümdür. İş olanakları gayet fazla olup hastanelerde çeşitli departmanlarda müdür ve müdür yardımcılığı, ilaç firmalarında ve sağlık müdürlüklerinde de iş imkanları vardır. Kısacası popülerliği giderek artan ve yükselişte olan bir bölümdür.

İDİL EYSOY SAĞLIK YÖNETİMİ

İktisadi ve İdari bilimler Fakültesi

Yeni Yüzyıl Üniversitesi... Hayatımızın en değerli yıllarının isteklerimiz, beklentilerimiz, duygularımız ve en çok ta hayallerimizdeki gibi olmasının teminatı diyebilirim. Elbette birçok fırsat ve tercih arasında birçok etken sebeplerle çelişkide kaldığım zamanlar oldu. Lakin geçirdiğim 4 yılın dile gelmesi bile pek kolay olmayacaktır. Okulumda geçirdiğim her an değerli ve özel. Buna sebep birçok etken var. Başta akademik kadrosu olmak üzere, okulumuzun öğrenci yapısına kadar kusursuz diyebilirim. Bunu üniversitemizin İİBF Öğrenci Temsilcisi olarak söyleyebilirim. Gelişen çevresiyle her zaman vakit geçirdiğimiz, hayatımıza yepyeni insanlar aldığımız en önemlisi de akademik kadrodaki hocalarımızın bizlere yakınlığı ebeveynlerimizden farksız davranmaları eğitimimizle kampüs hayatımızın paralel bir şekilde kusursuz geçmesini sağladı. Mezun olacağımız bu yılda, 'keşke bir-iki yıl daha' sözleriyle mezuniyetimize hazırlanıyoruz. Üniversitemizden aldığımız eğitimle hayallerimize ulaşmamıza pek bir şey kalmadı. Kalan tek şey bu güzel üniversiteye, hocalarımıza ve bizlere bu güzel ortamda eğitim almamızı sağlayan rektörümüze teşekkür etmektir.

Mehmet Kılıç

Yeni Yüzyıl Üniversitesi benim için hayatımda dönüm noktası oldu diyebilirim. Hakkında çok fazla bilgi sahibi olmadan geldiğim bu üniversite, verdiği donanımlı öğretimin yanı sıra kaliteli ve entelektüel akademisyen kadrosu ile eğitimimde ve başarılı olmamda çok büyük bir paya sahip. Özellikle İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi' nin akademik kadrosundan, hayatımda felsefe edineceğim bilgiler öğrendim. Her zaman şunu söylüyorum ki: Bir şansım olup zamanı geri alabilseydim, tekrar Yeni Yüzyıl Üniversitesi' ni ve tekrar Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü' nü seçerdim.


Simge Melek Çebi

İletişim Fakültesi

Hayatımızı bireysel olarak şekillendirmeye başlamamızda ilk adımı okuduğumuz üniversitenin sayesinde atarız. İstanbul Yeni yüzyıl Üniversitesinde okumak size okuduğunuz üniversiteye dahil aitlik hissi verecektir. Her konuda rahatlıkla danışabileceğiniz alanlarında donanımlı hocalarınız sayesinde standart teorik bilgiye dayalı eğitim almak yerine teorik bilgiyi pratikte nasıl kullanacağınıza dair sizlere yol gösterecek bir üniversite ailesine sahip olacaksınız. Eğer siz de size karşı samimi ve öğretici bir üniversitenin öğrencisi olmak isterseniz İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesini tercih etmelisiniz.

Aybike Yanık/Halkla İlişkiler ve Reklamcılık 4

Lisans öğrenimi için seçilecek üniversite, sahip olduğunuz hayallere ve hedeflerinize ulaşmanızı sağlayacak olan en önemli basamaktır. Amaçlarınıza ulaşmanız da yardımcı olacak olan bu yükselişi iyi bir üniversite tercihi ile gerçekleştirebilirsiniz. Hedeflerim ve oluşturduğum vizyon doğrultusunda bu yükselişi İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi'nde yapmayı uygun gördüm. Öğrencisinin donanımlı bir lisans mezunu olmasını sağlayan ve

Sinan Selvi/Halkla İlişkiler ve Reklamcılık 4

Mühendislik-Mimarlık Fakültesi

Mimarlık Bölümüne isteyerek girdim. Mimarlık seçmemin nedeni, insanların hayatlarında bir iz bırakabilmektir. Şu anda Proje-5 alıyorum ve Kültür Merkezi ve Spor Komitesinden oluşan bir proje tasarlıyorum. Bölümü, hocalarım sayesinde daha çok sevdim.

Enes SAĞLAM / 120105045 / MİMARLIK 4.SINIF

Merhabalar, ben Gülistan. Yeni Yüzyıl Üniversitesinde Mimarlık son sınıf öğrencisiyim. Mezuniyetime az kalan şu günlerde geçirdiğim 4 yılın ne kadar verimli ve keyifli olduğunu daha da çok farkına vardım. Bana Mimarlığı daha da çok sevdiren hocalarımız eğitimimiz için her türlü desteği veren üniversitemiz güzel bir üniversite. Hayatı yaşamamı sağladılar.

Gülistan KARAKEÇİ / 120105031 / MİMARLIK 4.SINIF

Güzel Sanatlar Fakültesi

Grafik tasarım kısaca, iletişimin görsel ile ilgili tüm ürünlerinin tasarlandığı alandır. Bu bölüm amblem, logo, kurumsal kimlik, kitap, dergi, ambalaj, katalog, broşür, afiş, çevre grafiği tasarımları, illüstrasyon, basın ilanı, etkileşimli çoklu ortam (web sayfa tasarımı), animasyon, sinema, TV gibi konuları içine aldığı gibi 4 yıllık lisans eğitimi sonunda tasarımcıları reklam ajansları, grafik sanat atölyeleri, sanayi kuruluşlarının AR-GE birimleri, basın yayın sektörleri, sergileme, bilgilendirme alanlarında tasarımcı olarak faaliyet gösterebilmektedir. Gelişen çağın yeni medyaları ve iş kollarında grafik tasarıma duyulan gereksinim her geçen gün arttığından ve grafik tasarımın doğrudan sanatla ilgili olmasından bu bölüme duyulan ilgi her geçen gün artmakta ve çağın en yaygın çalışma alanları arasında gösterilmektedir.

Meslek Yüksekokulu

Yeni Yüzyıl Üniversitesi ilk tercihimdi.
Tercihimi yaparken üst sınıflardaki birçok öğrenci arkadaşımdan olumlu görüşler aldım. Bunun yanı sıra öğrendiğim bilgiler doğrultusunda öğretim üyesi kadrosunun eğitimime her alanda katkı sağlayacağını düşündüm.
Üniversitenin ulaşımının kolay olması da tercih etmemdeki bir diğer etmemdi.

Semra KESKİN
Halkla İlişkiler ve Tanıtım (1 Sınıf )

Sağlık Meslek Yüksekokulu

Yeni Yüzyıl Üniversitesi İlk ve Acil Yardım programı öğrencisiyim. Tercih döneminde okulları araştırırken öncelikle kendi bölümümdeki eğitimin nasıl olduğunu araştırdım ve Yeni Yüzyıl Üniversitesi’ nin sağlık alanındaki eğitiminin gayet iyi olduğunu öğrendim. Aynı zamanda okula ulaşımında kolay olmasından dolayı yeni yüzyıl üniversitesi ilk tercihim oldu.

Oğuzhan SALMAN

İlk ve Acil Yardım II.Öğretim

Üniversiteniz Ameliyathane Hizmetleri programı öğrencisiyim.
Bu Üniversiteyi tercih etmemdeki sebep alanında başarılı hocaların olması ve eğitim sisteminin oldukça kaliteli olmasıdır. Çünkü ben Üniversite tercihlerini yapmadan önce Üniversiteleri ve dersime girecek olan hocaları araştırmıştım. Tanıtım günlerinde de Üniversiteyi ziyaret etmiştim ve bana uygun en iyi Üniversitenin Yeni Yüzyıl Üniversite olduğuna karar verdim ve buradayım. Tüm samimiyetimle söylüyorum ki çok kaliteli bir eğitim aldığıma inanıyorum

Adnan AKÇİÇEK
Ameliyathane hizmetleri