EN
Anasayfa / Haberler
Dikey Geçiş Programlarında İlk 3 Tercihe %50, %25 Burs İmkanı!
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesinin belirli bölüm ve programlarına İlk 3 Tercihte %50, %25 Burs verilir.

Dikey Geçiş ile gelen öğrencilerin kaçıncı sınıftan başlayacağı ve ders kabulleri komite kararına göre belirlenmektedir.


2018-2019 EGİTİM ÖĞRETİM DİKEY GEÇİS LİSANS PROGRAMLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

ÖN LİSANS MEZUNİYET ALANLARINA GÖRE DİKEY GEÇİŞ YAPILABİLECEK LİSANS PROGRAMLARI İÇİN TIKLAYINIZ...

2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI DGS KAYIT İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR


Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Önlisans programlarından mezun olan veya son sınıfta olup da staj dışındaki mezuniyet şartlarını yerine getirmiş olan öğrenciler ÖSYM tarafından düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile lisans programlarına devam etme hakkı kazanabilirler.

Hangi önlisans programından mezun olanların hangi lisans programlarını tercih edebilecekleri ÖSYM tarafından yayınlanan DGS kılavuzunda bulunan Tablo-2 de belirtilmiştir.

Lisans öğrenimine başlama hakkı elde eden öğrencilere üniversitelerince ön lisans eğitimi sırasında almış oldukları derslerden eşdeğer kabul edilenlere muafiyet verilerek ve kredileri dikkate alınarak, programdan alması gereken dersler belirlenir. Öğrencinin alması gereken derslere göre programa kaydı yapılarak, eğitime devam hakkı verilir.

Dikey Geçiş işlemleri Meslek yüksek okulları ve açıköğretim önlisans programları mezunlarının lisans öğrenimine devamları hakkında yönetmelik hükümlerine göre yürütülür.Adres : İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Topkapı Dr. Azmi Ofluoğlu Yerleşkesi

Maltepe Mahallesi Yılanlı Ayazma Caddesi, No: 26 P.K. 34010

Cevizlibağ / Zeytinburnu / İSTANBUL


Tel : 444 50 01 Dahili : 1425 - 1427 - 1429