EN
Anasayfa / Haberler
‘Glisemiks İndeks’ Araştırmasına Katılan Öğrencilere Teşekkür Belgesi Takdim Edildi

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü, ‘Glisemiks İndeks’ üzerine bir araştırma yaptı. Katılımcı öğrencilere, düzenlenen bir törenle teşekkür belgesi takdim edildi.

Alev Ofluoğlu Konferans Salonunda yapılan etkinliğe, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cüneyt Ulutin, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Tören öncesi bir konuşma yapan Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cüneyt Ulutin, Isaac Newton’un “Benden önce bilim için çalışan yüce insanlar olmasaydı ben onların omuzlarına basarak daha ileriyi göremezdim ve göremediğim için bugün bu bulduklarımı sizlere sunamazdım” sözüne atıfta bulunarak; “Siz bu sıralarda oturan çok sevgili arkadaşlar: Beslenme Diyetetik Bölümümüzün Glisemiks İndeks ile ilgili çalışmasında defalarca acı çekerek ama bilime olan aşkınızı kaybetmeden, bilime faydalı olmaya yönelik çabalarınızdan feragat etmeden, çalışmanın tamamlanmasını sağladınız. O yüzden ben Beslenme Diyetetik Bölümü adına hepinize şükranlarımı iletiyorum” ifadelerinde bulundu

Tören, fotoğraf çekimi ve teşekkür belgelerinin takdiminin ardından sona erdi.