EN
Anasayfa / Akademik / Fakülteler / Güzel Sanatlar Fakültesi
Fakülte Bölümleri
Grafik Tasarımı
Sahne Sanatları
Dekanın Mesajı

Bir toplumun kültür değerlerini, o toplumun dili, dini, sanatı ve yaşam biçimi oluştururken, ilkel toplumlardan başlayarak en gelişmiş toplumlara kadar incelendiğinde tüm bu değerlerin yan yana var olduğu görülmektedir. Geçmiş uygarlıklarla ilgili tüm bilgiler ise bu güne kalan sanatın farklı alanlarındaki eserlerden öğrenilmektedir.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi gelecekte kültür değerlerimizin kaynağını sağlayacak sanatçı ve tasarımcılar yetiştirmek amacını taşımaktadır. Sanat; insanı manevi yönden doyurur. İnsanın iç dünyasını zenginleştirir, yaratıcılığı geliştirir, görmeyi öğreterek yaşamın ve güzelliklerin farkına varmayı sağlar, insan olma bilincini pekiştirir, yaşamı anlamlı kılar, insanın yaşamı daha derinden algılamasına yardımcı olur. Üniversitemiz; toplum için vazgeçilmez olan sanatın ve kültürün geliştirilmesine sanat eğitimi ile katkı sağlamak amacındadır. Bu bağlamda Atatürk’ün ilkeleri ışığında çağdaş ve uygar bir toplum olabilmek için bilimin yanında sanata da gereken değerin verilmesi gerektiği düşüncesini benimsemektedir.


Güzel Sanatlar Fakültesi, çağın en gelişmiş sanat eğitimi teknikleri ve yöntemleriyle, seçkin ve toplumsal güveni kazanmış, deneyimli, her biri konusunda derin bilgi birikimine sahip, eğitimcilik deneyimleri olan, sanatı çok iyi bilen ve uygulayan yenilikçi kadrosuyla eğitimini sürdürerek, yarının sanatçı ve tasarımcı adaylarını yetiştirmeye kararlıdır.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ne özel yetenek seçme sınavıyla öğrenci alınmaktadır. ÖSYM’nin o yıl belirlediği taban puanı almış olan her lise mezunu, öğrenci adayı olarak özel yetenek seçme sınavına girebilir. Fakültemizin eğitim dili Türkçe’dir. İsteyen öğrenciler İngilizce hazırlık okuyabilir.

 

Prof. Suat Nazmi ÖZTURNA

Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı