EN
Anasayfa / Duyurular
2017 ÖSYS Kayıt İçin Gerekli Belgeler Hk.

1. Lise Diploması veya mezuniyet belgesinin aslı ( Diploması hazır olmayan öğrenciler için)

2. ÖSYS Sonuç Belgesi

3. Nüfus Cüzdan Fotokopisi

4. Askerlik Durum Belgesi: 1995 ve önceki yıllarda doğan erkek adaylar için Askerlik Durum Belgesi (Askerlik Şubelerinden alınan belgenin aslı olmalıdır.)

5. 4 Adet Vesikalık Fotoğraf (Son 6 ay içerisinde çekilmiş olmalıdır.)

*Üniversitemizi ÖSYS sınavı ile kazanmış ancak ortaöğretim kurumlarından mezun olamayan öğrencilerimizin YÖK’ün 26/07/2017 tarihli resmi yazısında belirttiği üzere “Bir Yükseköğretim Programına kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınavına girecek adayların da belirlenen tarihlerde Yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtları yapılacaktır.Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 29 Aralık 2017 tarihine kadar Yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır.Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgeleyemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtlarının yapılmayacaktır.” İfadesi yer almaktadır.

* Resmi yazı için tıklayınız.

* İlk ve Acil Yardım Programına Geçecek Öğrenciler İçin Sağlık Raporu (Devlet Hastanelerinden veya Üniversite Hastanelerinden)

* SHMYO / İlk ve Acil Yardım Programı Ön Koşul İçin Tıklayınız.

Sağlık Raporu İstenen Bölümler: Hemşirelik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Beslenme ve Diyetetik Bölümleri ve ayrıca bu bölümlerden birine (Hemşirelik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Beslenme ve Diyetetik Bölümleri ) kayıt yaptıracak olan öğrencilerden Hepatit A, Hepatit B aşıları olduğuna dair belge alınması gerekmektedir. Sağlık raporunun hastaneden alınmış olması gerekmektedir.

Sağlık Raporu İstenmeyen Bölümler: Sağlık Yönetimi Bölümü, İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü (İş Sağlığı ve Güvenliği için Tetanoz aşısı olduğunu gösterir bir belge alınması yeterlidir. )

Önemli Not:

  • Belirtilen tarihler arasında kaydını yaptırmayan aday herhangi bir hak iddia edemez.
  • Yükseköğretim kurumları, kayıt yaptıracak adaylardan sağlık raporu isteyebilir.
  • Üniversiteler, gerçeğe aykırı beyanda bulunarak kayıt yaptıran adaylar hakkında gerekli yasal işlemleri yapmaya yetkilidir.


Öğrenim ücretinizi banka aracılığı ile 9 aya kadar taksitlendirme fırsatı Albaraka’da! Üstelik vade farkı ve kefil şartı yok.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

  • Kimlik Belgesi

  • Gelir Belgesi (Ücretli çalışanlar için son aya ait maaş bordrosu, serbest meslek sahipleri için; sahibi ya da ortağı olunan firmaya ilişkin mali verileri ve diğer gelir belgeleri)

  • Eğitim finansmanı, muhatap Eğitim Kurumları nezdinde imzalanacak eğitim ücretini gösteren belge