EN
Anasayfa / Akademik / Fakülteler / Hukuk Fakültesi
Aktivite ve Duyurular
Hukuk Fakülte 3 Ders Sınavlarına Başvuracak Öğrencilerin Dikkatine
25-26-27-30 Eylül tarihlerinde yapılacak olan 3 ders sınavlarına girmek isteyen öğrencilerin 20.09.2019 tarihi mesai saati sonuna kadar transkriptleri ile birlikte Hukuk Fakültesi Dekanlığı'na başvurmaları gerekmektedir. 

Yayınlanma Tarihi : 20.9.2019
Başsavcıdan Öğrencilere İlk Ders
title

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi öğrencilerine hitap etti. Salihoğlu, “Başarı için çok çalışmak gerekiyor” dedi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Hukuk Fakültesi ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin ortak etkinliği çerçevesinde öğrencilere ‘Akademik Yıl Açılış Dersi’ verdi. 

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Alev Ofluoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programın açılışında konuşan Rektör Vekili, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, yoğunluğuna rağmen İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu’nun programa katılımından dolayı onur duyduklarını belirterek, kendisinden fazlasıyla istifade edeceklerini ve öğrencelerin de can kulağı ile dinlemeleri gerektiğini söyledi. 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu konuşmasına 36 senelik meslek hayatından çeşitli örnekler vererek başladı. 1979 yılında butik bir adliye gibi olan İstanbul Adliyesi’nde stajyer olarak başladığı görevini birçok ilçe ve şehirde sürdürdüğünü ifade eden Salihoğlu, şu anda yine İstanbul Adliyesi’nde ve başsavcılık makamında olduğunu hatırlattı. 

Salihoğlu, geçen zaman içerisinde İstanbul Adliyesi’nin gurur duyulacak bir noktaya geldiğine dikkat çekerek, çağın gerektirdiği yeniliklerin kullanılmasının da önemini anlattı. 

Salihoğlu, Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi UYAP projesinin hayata geçirilmesi ile adaletin daha hızlı yerine gelmesinin önünün açıldığını söyledi. 

Salihoğlu, gönlünde çok fazla para kazanma arzusu olmayan gençlere hakim ve savcı olmalarını tavsiye ederken, kendisinin gençlik yıllarına tekrar dönmesi halinde yine cumhuriyet savcısı olacağını, mesleğini çok sevdiğini ve saygı duyduğunu söyledi. Salihoğlu, avukatlık mesleğini tercih edecek gençlere, enerji, vergi, bilişim, sözleşme hukuku gibi yeni gelişen bölümleri seçmelerinin hem kendilerine hem de ülkenin geleceğine faydalı olacağını söyledi. 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu, “Öğrenciliğinizin güzelliğini yaşayın. Başarılı olabilmek için biraz özveride bulunarak yabancı dil konusunda kendinizi yetiştirin. Babalarınızın ve annelerinizin beklentisi sizin başarılı olmanız. Bu güzel ülkemizin size ihtiyacı var. Kıymetini bilin ve sahip çıkın.” dedi. 
Yayınlanma Tarihi : 1.10.2014
Prof. Dr. Refik Korkusuz Bükreş Üniversitesi’nde Konferans Verdi
title

Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Refik KORKUSUZ; AB tarafından düzenlenen "Erasmus Programı" çerçevesinde Romanya Bükreş Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde 5 gün boyunca lisans ve yüksek lisans öğrencilerine ders verdi. Prof. Korkusuz derslerde "Uluslararası Hukuk'ta Sosyal Güvenlik Hukuku", "Türkiye'de Sosyal Güvenlik Hukuku ve Sağlık Sigortası Uygulamaları" konularını işledi. 

Prof. Korkusuz AB ülkelerinde ilk defa AB ülkesi olmayan bir ülkede, Bükreş Üniversitesi Hukuk Fakültesi 'nde 9 Mart 2014 tarihinde "Yabancı İşçilerin Türkiye'de Çalışma Şartları" konusunda da bir konferans verdi. Prof. Dr. Refik Korkusuz’a, Bükreş Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin yabancı öğretim üyesi danışmanlığı teklifinde bulunuldu. 

Yayınlanma Tarihi : 11.3.2014
En İyi Genç Hukukçu Ödülü
title

2012 yılı TÜSİAD En İyi Genç Hukukçu Ödülü Sahibini Buldu


Ödül, TÜSİAD"ın 30 Mayıs 2013 tarihinde Ankara"da gerçekleşen Yüksek İstişare Konseyi toplantısısırasında toplantının onur konuğu Anayasa Mahkemesi BaşkanıHaşim KILIÇtarafından takdim edildi. 

TÜSİAD" ın, kamuoyunda hukuk devleti bilincinin güçlendirilmesine katkı sağlamak ve lisans veya lisansüstü düzeyde hukuk eğitimi almış 40 yaş altı genç hukukçuları özgün çalışmalar yapmaya teşvik etmek amacıyla 2008 yılında tesis ettiği “En İyi Genç Hukukçu Ödülü”nün 2012 yılı sahibi belli oldu. 

Teması "Özel Ceza Kanunları" olan ödüle, “Kanunilik İlkesinin Sınırları ve Özel Ceza Kanunları” adlı eseriyle İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Görevlisi Yardımcı Doçent Ali Emrah BOZBAYINDIR ödüle layık görüldü. 

BOZBAYINDIR" a ödülü TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi toplantısı sırasında toplantının onur konuğu Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç tarafından takdim edildi. 

Ödül Jürisi*; Çağa&Çağa Hukuk Bürosu Ortağı Av. Barbaros ÇAĞA, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdener YURTCAN, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdoğan MOROĞLU, Emekli Ceza Hakimi Av. Nurcan ÇÖL, TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkan Yardımcısı Pekin BARAN" dan oluşmuştur. Hukuk fakültemizin başarısı medyada bu şekilde yankı buldu:

http://www.tusiad.org/bilgi-merkezi/basin-odasi/basin-bultenleri/2012-yili-tusiad-en-iyi-genc-hukukcu-odulu-sahibini-buldu/ 

http://ekonomi.haber7.com/is-dunyasi/haber/1032833-tusiadin-en-iyi-hukukcu-odulu-yyuye-gitti 

http://www.haberler.com/tusiad-en-iyi-genc-hukukcu-odulu-sahibini-buldu-2-4682116-haberi/ Hukuk fakültemizin başarısı medyada bu şekilde yankı buldu:


http://www.tusiad.org/bilgi-merkezi/basin-odasi/basin-bultenleri/2012-yili-tusiad-en-iyi-genc-hukukcu-odulu-sahibini-buldu/ 


http://ekonomi.haber7.com/is-dunyasi/haber/1032833-tusiadin-en-iyi-hukukcu-odulu-yyuye-gitti 


http://www.haberler.com/tusiad-en-iyi-genc-hukukcu-odulu-sahibini-buldu-2-4682116-haberi/ 

Yayınlanma Tarihi : 3.6.2013
1 2 3 4 5