EN
Anasayfa / Haberler
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi 2018 ÖSYS Sınavı İle Üniversitemize Yerleşen Öğrenciler (Yeni Kayıt İşlemleri) Kılavuzu
Zorlu bir sınava hazırlık süreci ve en iyiyi aramakla geçen tercih dönemini geride bırakarak İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nin bir üyesi olmaya hak kazandınız… Öncelikle sizleri tebrik ediyor ve başarılı bir eğitim hayatı diliyoruz. Sizleri üniversite hayatınız süresince yeni bilgilerle donatarak mesleğinize hazırlayacak olan eğitim ordumuz ve geniş eğitim olanaklarımızla sizlerle tanışacağımız günü sabırsızlıkla bekliyoruz . İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi


1. NASIL kayıt olabilirim?

Kaydını tamamlaman için mali kayıt işlemlerini tamamlaman gerekir.

Mali Kayıt: Eğitim-Öğretim ücreti ödeme işlemidir.


Kayıt için GEREKEN BELGELER nelerdir?

1. Lise Diploması veya mezuniyet belgesinin aslı ( Diploması hazır olmayan öğrenciler için)

2. ÖSYS Sonuç Belgesi ve Yerleştirme Puanlarını gösteren Sonuç Belgesi

3. Nüfus Cüzdan Fotokopisi

4. Askerlik Durum Belgesi: 1996 ve önceki yıllarda doğan erkek adaylar için Askerlik Durum Belgesi (Askerlik Şubelerinden alınan belgenin aslı olmalıdır.)

5. 2 Adet Vesikalık Fotoğraf (Son 6 ay içerisinde çekilmiş olmalıdır.)

* Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınava girecek adayların da belirlenen tarihlerde yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtları yapılacaktır. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 31 Aralık 2018 tarihine kadar yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır. İfadesi yer almaktadır.

Önemli Not:

  • Belirtilen tarihler arasında kaydını yaptırmayan aday herhangi bir hak iddia edemez.
  • Yükseköğretim kurumları, kayıt yaptıracak adaylardan sağlık raporu isteyebilir.
  • Üniversiteler, gerçeğe aykırı beyanda bulunarak kayıt yaptıran adaylar hakkında gerekli yasal işlemleri yapmaya yetkilidir.

2. NE ZAMAN kayıt olabilirim?

Mali kayıt (eğitim-öğretim ücreti ödeme) işlemini 03 – 07 Eylül 2018 tarihleri arasında 08:30 17:30 saatleri arasında Cevizlibağ Kampüsümüzde yapabilirsiniz. Belirtilen tarihler arasında kaydını yaptırmayan aday herhangi bir hak iddia edemez.


3. NEREDE kayıt olacağım?

• Kayıt işlemini Cevizlibağ Kampüsümüzde bizimle yapabilirsiniz. Mali kayıt için izleyebileceğiniz birkaç yol bulunmaktadır. Bunlar ; Mail Order, Havale, EFT, nakit, KMH, kredi kartı vb. yolla yapacağınız ödemeler için sizi ve ailenizi Cevizlibağ Kampüsümüze bekliyoruz. Cevizlibağ Kampüsümüze ulaşım için web sitemizdeki HARİTA bölümü size yardımcı olacaktır.

• DİKKAT! Tüm Lisans ve Önlisans programlarımız eğitimlerini Cevizlibağ Kampüsü'nde sürdürmektedir.


4. İLK VE ACİL YARDIM programına yerleştim? Ne yapmam lazım?

“İlk ve Acil Yardım” ile “İlk ve Acil Yardım İkinci Öğretim” Programlarına yerleştiyseniz sağlık raporunuzla birlikte Cevizlibağ Kampüsümüze şahsen gelmeniz gerekmektedir.

* İlk ve Acil Yardım Programına Geçecek Öğrenciler İçin Sağlık Raporu (Devlet Hastanelerinden veya Üniversite Hastanelerinden) alınmaktadır.

* SHMYO / İlk ve Acil Yardım Programı Ön Koşul İçin Tıklayınız.

Sağlık Raporu İstenen Bölümler : Hemşirelik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Beslenme ve Diyetetik Bölümleri ve ayrıca bu bölümlerden birine (Hemşirelik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Beslenme ve Diyetetik Bölümleri ) kayıt yaptıracak olan öğrencilerden Hepatit A, Hepatit B aşıları olduğuna dair belge alınması gerekmektedir. Sağlık raporunun hastaneden alınmış olması gerekmektedir.

Sağlık Raporu İstenmeyen Bölümle r: Sağlık Yönetimi Bölümü, İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü (İş Sağlığı ve Güvenliği için Tetanoz aşısı olduğunu gösterir bir belge alınması yeterlidir. )


5. Cevizlibağ Kampüse nasıl geleceğim?

Hem fakülte hem meslek yüksekokul öğrencilerimizin kayıtları Cevizlibağ Kampüsümüzde gerçekleşecektir. Hem toplu taşıma ile hem de özel aracınız ile Topkapı Kampüsümüze ulaşım için, web sitemizdeki HARİTA bölümü size yardımcı olacaktır.

Adres : Maltepe Mahallesi, Yılanlı Ayazma Caddesi, No: 26 P.K. 34010 Cevizlibağ / Zeytinburnu / İstanbul


6. Bir KAYIT TAKVİMİ var mı?

03 Eylül – 07 Eylül 2018 tarihleri arası istediğin gün gelebilirsiniz.


7. Kampüse geldikten sonra ne yapmam lazım?

Burs ve indirimlerle ilgili belgelerinizi hazırda tutarak, KMH için başvuracaksan önceden Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş. ön kayıt için başvurmanızı ( Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş. Şubeler listesi ) öneririz.


8. MALİ KAYIT (Eğitim - Öğretim Ücreti Ödeme) nasıl gerçekleşecek ?

Mali kayıt yaptırmak yani eğitim-öğretim ücretini ödemek için birkaç izleyebilirsiniz.


1.PEŞİN ÖDEME TERCİH EDERSENİZ

Eğitim-öğretim ücretinin bir yıllık toplam bedelini aşağıdaki yollarla ödersen %5 Peşin indiriminden yararlanabilirsiniz.
Nakit:
Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş. tarafından kayıt süresince Cevizlibağ Kampüsü’nde kurulacak olan geçici vezneden yapabilirsiniz.
Havale:
Aşağıdaki banka hesaplarımıza havale / EFT yapabilirsiniz.

EFT: Hesap Adı : T.C. İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi

Banka : Albarakatürk Katılım Bankası
İBAN No : TR39 0020 3000 0118 0769 0014 84

Banka : QNB Finansbank
İBAN No : TR82 0011 1000 0000 0047 3085 51

Banka : Türk Ekonomi Bankası
İBAN No : TR70 0003 2000 0000 0015 9636 00

Açıklama Bölümüne; Öğrenci adı soyadı, okul numarası veya TC kimlik No mutlaka yazılmalıdır.

Ödeme Sonrasında Dekontların ogrencimuhasebesi@yeniyuzyil.edu.tr'ye mail atılması önemle rica olunur.

Kredi Kartı: Anlaşmalı bankalarımıza ait mobil POS makineleri ile Cevizlibağ Kampüsümüzde kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz.
Anlaşmalı Bankalarımız:
1) Bonus özellikli tüm kartlar
2) Yapı Kredi World,
3) QNB Finansbank,
4) Halkbank-Paraf ve
5) Albarakatürk‘tür.

2. TAKSİTLİ ÖDEME TERCİH EDERSENİZ

Kredili Mevduat Hesabı (KMH) KMH Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.’ya başvuran kişiye tanımladığı limit doğrultusunda kullandırılan taksitli bir kredi türüdür. Bu yolla, her ay taksit tutarını kendi banka hesabına yatırarak okul ödemesini gerçekleştirebilirsin.

Vadesinde yapılan ödemeler için herhangi bir faiz alınmaz. Kredi = OTS işlemi Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş. tarafından %20 peşin kalanı 9 eşit taksitte yapılır.

Peşinat nakit veya kredi kartı ile kayıt sırasında alınır.

Kredi = OTS için krediyi kullanacak kişi (anne, baba, arkadaş veya akraba vb.) kimliğiyle birlikte kayıt tarihlerinde Cevizlibağ Kampüsü’ndeki Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş. Şubesine başvurabilir. Cevizlibağ Kampüsü’ne gelemeyecek olan ya da işlemlerini daha erken başlatmak isteyenler Kredi = OTS ön kayıt için Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş. şubelerine başvurabilir.

2018-2019 Akademik Yılı Yeni Kayıt işlemleri 03 Eylül 2018 ve 07 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Mevcut öğrenci kayıt yenileme işlemleri ise 27 Ağustos 2018 ve 7 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacaktır.

Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş. (Şubeler Listesi)

Mevcut Tam Burslu Öğrencilerimiz kendi otomasyon sistemleri üzerinden mali kayıtlarını ilgili kayıt yenileme tarihleri arasında onaylamaları gerekmektedir.


9. Ne kadar ücret ödeyeceğim? Burs/İndirim Koşulları neler?

Burs/İndirim Koşullarına Aday Web Sitemizden ulaşabilirsiniz.

Eğer aşağıdaki burs ya da indirimlere başvuracaksan yanlarında yazan belgeleri de getirmelisiniz.

Şehit Yakınları ile Malûl Gazi ve Yakınları Bursu Resmî Kurumlarca düzenlenmiş belge ve raporlarını,

Engelli Öğrenci Eğitim Bursu : Üniversite Hastaneleri ve Devlet Hastanelerinden düzenlenmiş belge ve raporlarını,

Spor Bursu: Üniversite’nin, Milli Takıma seçilmiş, uluslararası müsabakalarda Türkiye’yi temsil etmiş milli sporcu belgelerini,

Kardeş İndirimi: Üniversite’nin Önlisans ve Lisans programlarına kesin kayıt yaptıran kardeşlerin her birine, kayıt sırasında beyan edecekleri belgelerini,

Özel Nitelikli Kamu Personeli İndirimi: Baba veya anneleri kamuda polis, asker, hakim, savcı, doktor, akademisyen veya öğretmen olarak fiilen görev yapmakta olan öğrencilere, kesin kayıt sırasında beyan edecekleri belgelerini yanlarında getirmeleri gerekmektedir.


10. %100 Bursluyum. Mali kayıt benim için de geçerli mi?

Evet, Mali Kayıt süreci sizin için de geçerlidir.


11. Şehir dışından geliyorum. Yurt ile ilgili ne yapabilirim?

Birçok öğrencimiz gibi sen de Kredi Yurtlar Kurumu’nun (yurtkur.gsb.gov.tr) yurtlarında konaklayabilirsiniz. Bir de çevrede size önerebileceğimiz özel yurtlar var. Hepsi ile ilgili detaylı bilgiyi kayıt döneminde Cevizlibağ Kampüsünde bulacaksınız.


12.Kesin Kayıt sonrasında ÖĞRENCİ BELGESİ almak için ne yapacağım?

Sizi tebrik ederiz, artık T.C. İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Ailesi'nin bir üyesisiniz.

Öğrenci Belgenizi kampüsümüzde kayıt işleminizi tamamladıktan sonra alabilirsiniz.

Hala yanıtını bulamadığınız sorular varsa; Telefonla 444 50 01 E-posta ile info@yeniyuzyil.edu.tr

www.yeniyuzyil.edu.tr sayfasından bizlere ulaşabilirsiniz.