EN
Anasayfa / Akademik / Yüksekokullar
Aktivite ve Duyurular

Meslek Yüksekokulu Tek Ders ve Üç Ders Sınavları


MYO Eylül Ayı Tek/Üç Ders Sınavları İlanı


MYO Tek Ders Üç Ders Duyurusu


Meslek Yüksekokulu Tek Ders-Üç Ders Sınavları Hk.


MYO Öğrenci Ve Öğretim Üyeleri Oryantasyon Toplantısında Bir Araya Geldi

MYO Lojistik Programı öğretim üyemiz Dr. Öğr. Üyesi Mübeyyen Tepe Küçükoğlu Erasmus + Teaching Mobility (ders verme etkinliği) kapsamında 10-19 Mayıs 2015 tarihleri arasında Polonya'daki Malopolska School of Economics in Tarnow üniversitesini ziyaret etmiştir. Ziyaret kapsamında öğrencilere ders vererek, okul rektörü ve öğretim üyeleri ile temaslarda bulunmuştur.


Erasmus + Teaching Mobility Ders Verme Etkinliği...

MYO Lojistik Programı öğretim üyemiz Dr. Öğr. Üyesi Mübeyyen Tepe Küçükoğlu Erasmus + Teaching Mobility (ders verme etkinliği) kapsamında 10-19 Mayıs 2015 tarihleri arasında Polonya'daki Malopolska School of Economics in Tarnow üniversitesini ziyaret etmiştir. Ziyaret kapsamında öğrencilere ders vererek, okul rektörü ve öğretim üyeleri ile temaslarda bulunmuştur.


İSTANBUL YENİ YÜZYIL ÜNİVERSİTESİ FATİH PORTAKAL’I AĞIRLADI...

‘’Fox Ana Haber Bültenini hazırlayan ve sunan FATİH PORTAKAL, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesindeydi…’’

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi MYO - Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı tarafından düzenlenen “Ülkenin Gündemi” konulu konferans, Fox Ana Haber Bülteni sunucusu Fatih Portakal’ın katılımı ile, 12.05.2015 Salı günü saat 13.30’da Alev Ofluoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Fox Ana Haber Bülteni Sunucusu Fatih Portakal, Türkiye’nin Gündemini öğrencilerle birlikte değerlendirdi. Konferans da keyifli anlar yaşayan öğrencilerimiz, Fatih Portakal’a gündem hakkında merak edilen soruları sordu. Konferans sonunda MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Erol ÜLGEN, Fatih PORTAKAL’a katılımından dolayı bir plaket sunarken, konferans sonunda üniversitemiz öğrencileri başarılı haberci ile fotoğraflar çektirdiler.

MYO HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM ÖĞRENCİLERİ’NİN 2. ETKİNLİĞİ...

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım öğrencileri bu hafta Proje dersi kapsamında Halkla İlişkiler/Reklam ve ajans sektörünü konuşmak için sektörün ileri gelen kuruluşlarına iletişim danışmanlığı yapan Ajans Dijital Kalem'in Başkanı ve Kurucusu Özkan Özbey ve İstanbul Üniversitesi Öğretim Görevlisi Fatih Özkoyuncu'yu ağırladılar.

Z24 numaralı sınıfta gerçekleştirilen seminerde Dijital Halkla İlişkiler kavramından bahseden Özkoyuncu; “Online olmak, hedef kitlenin her alanına inmektir.” dedi. “İletişim, online medyanın girmesiyle daha çok emek sarf edilen bir hal aldı. Eskiden sadece basınla ve müşteriyle olan ilişkileri yönetirken, sosyal medyanın hayatımızda yer almasıyla sosyal medya yönetimi kavramı ortaya çıkmıştır.” diye ekleyen Özkoyuncu akademisyenlik tecrübelerini de öğrencilerle paylaştı. Bir iletişim ajansında geçen günü öğrencilerle paylaşan Ajans Dijital Kalem'in başkanı Özbey, bu işin yorucu ve zaman alan bir süreç olduğunu söyledi. İyi bir iletişimcinin entelektüel bir kimliğe sahip olması gerektiğini söyleyen Özbey, öğrencilerin başarılı olabilmek ve farkındalık yaratmak adına bu alanda kendilerini geliştirmeleri gerektiğini söyledi.

Öğrencilerin sorularını da cevaplayan konuşmacılara seminer sonunda Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Ebru Hançer ve Öğr. Gör. Aydan Şentürk tarafından 'Teşekkür Belgesi' takdim edildi.


31 Aralık 2014

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Meslek Yüksekokulu ve TEGV’in Yeni Yıl Partisi…

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın ortaklaşa yürüttüğü sosyal sorumluluk projesi ikinci yılında. Dış Ticaret Programı öğrencileri haftada bir gün TEGV bünyesinde verdikleri eğitimle sosyal sorumluluk bilincini geliştiriyor.

Yeni Yıl Partisinde Stres Attılar

Öğrencilerimiz bu yıl ikincisi düzenlenen yeni yıl partisinde MYO Müdürlüğü ve Öğretim Görevlilerinin desteği ile TEGV’de bir dönem boyunca eğitim desteği verdikleri ilköğretim 3. Sınıf öğrencileri ile bir araya geldi. Oyunların oynanıp hep birlikte yeni yıl pastasının kesildiği partide, küçükler bol bol eğlendiler. Öğrencilerimiz ise genç yaşta aldıkları bu büyük sorumluluğun gururunu yaşadı.


26 Aralık 2014

Abbas Güçlü İle Medya ve Eğitim Gündemi Konferansı’nda Konuştu…

“Kalkınmanın Yolu Bilim Toplumu’ndan Geçer…”

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi MYO Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nün hazırladığı “Medya ve Eğitim Gündemi” seminerine Halkın Gündemi, Karne ve Genç Bakış programlarını hazırlayan, gazeteci yazar Abbas Güçlü konuk oldu.

Üniversitemizin Alev Ofluoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleşen seminerde, Abbas Güçlü gençlere “Üniversiteler ülkenin lokomotifidir, içine kapanan üniversiteler olmayın. Konuşun, tartışın, hakkınızı mutlaka arayın. Üniversitenizden, medyadan, hükümetten beklenti içerisinde olmayın. Her şey sizde başlar sizde biter. Bilim toplumu olamazsak istediğimiz kadar zengin olalım kalkınamayız. Bu gün ABD, bilim toplumu olduğu için büyük.” dedi. Eğitim sistemi, öğrenci bursları, gençlerin geleceği hakkında konuşan Abbas güçlü öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Programın sonunda Abbas Güçlü’ye Genel Sekreterimiz Selahattin Üçgün tarafından plaket takdim edildi.

11 Aralık 2014
MYO’nun Vizyon Seminerlerine Yoğun İlgi…

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü 2. sınıf öğrencilerinin proje etkinliği kapsamında düzenledikleri konferans da sosyal girişimcilik ve marka imajıyla ilgili sunumlar yapıldı.

Üniversitemizin Alev Ofluoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı. Marka Akademisi Genel Müdürü Tacettin Kaleli, ‘Marka Konumlandırılması ve Marka İmajının Oluşturulması’na dair bilgiler verdi. Kaleli kendilerinin ürünlere ve markalara sunduğu PR ve danışmanlık hizmetlerinden bahsetti.

Tacettin Kaleli'nin konuşmasının ardından, Sosyal Girişimci Genç Liderler Akademisi (SOGLA) Genel Koordinatörü Göksel Gürsel sosyal girişimcilik konusunda sunum yaptı. Gürsel, sosyal girişimciliğin her insanın hayatında önemli yere sahip olmasını belirtti. “SOGLA”nın genç girişimciler yetiştirmede önemli yollar kat ettiğini söyleyen Gürsel, projesi olan gençlere destek vereceklerini, kapılarının her daim açık olduğunu belirtti.

Sunumlar sonrası konuşmacılara öğretim görevlileri tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

5 Aralık 2014
Ermenek’e Öğrencilerden Yardım Eli…

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi öğrencileri Ermenek Maden Şehit Aileleri ile gönül köprüsü kurmak için, anlamlı bir kermes düzenledi. Üniversite kampüsünde üç gün sürecek olan kermeste toplanan ayni ve nakdi yardımlar, öğrenciler aracılığıyla ailelere ulaştırılacak.

Meslek Yüksekokulu, Halkla İlişkiler ve Tanıtım öğrencilerinin hazırladığı yiyecekler, takı ve aksesuarların satışından elde edilen nakdi yardımlar, gönüllü öğrencilerin bağışladığı ayni yardımlar şehit ailelerine iletilecek.

Öğrenciler, Üniversitenin Dr. Azmi Ofluoğlu Yerleşkesi’nde 3 gün süren bu anlamlı kermesle 4 Aralık Dünya Madenciler Günü’ne de dikkat çektiler. Başlarında baretleriyle el ilanları ve posterler dağıtan öğrencilerin bu etkinliğine hem diğer öğrenciler, hem de akademik ve idari personel yoğun ilgi gösterdi.

26 Kasım 2014
Spiker Oya Çebi Öğrencilere Sunum Tekniklerini Anlattı…

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü 1. sınıf öğrencilerinin hazırladığı söyleşiye “TV EM” haber spikeri Oya Çebi konuk oldu.

Alev Ofluoğlu Konferans Salonu’nda yapılan söyleşide “Sunumda Fark Nasıl Yaratılır?”konusunu anlatan Oya Çebi, geçmişten bu güne hayatını özetledi. Yaşadığı zorluklara rağmen yılmadan başarıyı yakalamak için çok çalıştığına dikkat çeken Çebi, bir nevi hayatını ders olarak anlattı. Gençlere yapacakları sunumlarda kullanılması gereken tekniklerden bahseden Çebi, bunların yanı sıra kendilerini ön plana çıkartacak farklılıklar hakkında da bilgi verdi.

Soru - cevap şeklinde ilerleyen konferansın sonunda spiker Oya Çebi’ye Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Başkanı Öğr. Gör. Ebru Hançer tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.25 Nisan 2014
MİGROS'UN LOJİSTİK DEPOSUNA ZİYARETMeslek Yüksek Okulu Lojistik programında yer alan öğrencilerimizin depo iş süreçleri, raf sistemleri ve dağıtım kanalları yönetimi hakkında bilgi sahibi olabilmeleri için, 09.04.2014 çarşamba günü Migros'un Şekerpınar'daki Lojistik Deposuna gezi düzenlenmiştir.Depo Yönetimi, Dağıtım Kanalları ve Taşımacılık Yönetimi dersleri uygulamalı olarak işlenmiştir.25 Nisan 2014
LOJİSTİK PROGRAMININ HOROZ LOJİSTİK ETKİNLİĞİMeslek Yüksek Okulu Lojistik programında yer alan öğrencilerimizin Lojistik operasyon sürecini görebilmeleri ve lojistik sektörünü daha yakından tanımaları için, 17.04.2014 Perşembe günü saat:10:00’da Horoz Lojistik Uluslararası Satış Direktörü İnci Esin dersimize katılarak bilgi ve tecrübelerini öğrencilerimizle paylaşmıştır.25 Nisan 2014
SAĞLIK GROUP LOJİSTİK ZİYARETİMeslek Yüksek Okulu Lojistik programında yer alan öğrencilerimizin Karayolu Taşımacılığı ve Filo Yönetimi hakkında bilgi sahibi olabilmeleri için, 09.04.2014 çarşamba günü Sağlık Group Lojistik'e gezi düzenlenmiştir.25 Mart 2014
Dünya Bilardo Şampiyonu Semih Saygıner Üniversitemizde...Meslek Yüksekokulu Turizm ve Seyahat Hizmetleri bölümü, dünya şampiyonu Semih Saygıner'i öğrencilerle buluşturdu.10 Mart 2014
LOJİSTİK PROGRAMI ÖĞRENCİLERİYLE EURASIA RAIL FUARINA ZİYARETLojistik Programında yer alan öğrencilerimizle, 07.03.2014 cuma günü 4. Eurasia Rail Demiryolu Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı katılarak, öğrencilerimizin sektörün konumu ve sektörel son teknolojik gelişmeler hakkında bilgi sahibi olmaları sağlanmıştır.

Dünyanın 3. büyük 4. Eurasia Rail Demiryolu Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı, Yeşilköy İstanbul Fuar Merkezi`nde düzenlendi. Fuarın açılışına Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, Türkel Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı ile yerli ve yabancı çok sayıda davetli katıldı.

Türkiye’de demiryolları unutulmaya yüz tutmuştu. Demiryolları bir devlet politikası olarak ele alınarak öncelikli sektör olarak belirlenmiştir. Bu politikayla birlikte demiryolları hızlı bir gelişim sürecine girildi. Bizzat Atatürk tarafından refah ve ümran yolu olarak kabul edilen demiryolları yeniden Türkiye’nin gündemine girmiştir.

24 Şubat 2014
MYO Lojistik Programı Sosyal Sorumluluk Projesi

MYO Lojistik Programındaki Öğr. Gör. Muhammed Parlak ve Öğr.Gör. Mübeyyen Tepe Küçükoğlu ile lojistik programındaki öğrencilerimizin katkılarıyla, sosyal sorumluluk projesi kapsamında ekonomi, iş ve kişisel gelişim alanında 60 kitap kütüphanemize bağışlanmıştır.

Bu projelerin temel amacı, toplumsal duyarlılığı artırmak ve ortak sorunlara çözümler üretmeye katkıda bulunmak ve öğrencilerimizin kendilerini geliştirmelerine fırsat yaratmak ve onlara rehberlik etmektir.

Dönem boyunca düzenlenen sosyal sorumluluk projeleri ile öğrencilerimizin, içinde yaşadığı topluma olumlu katkılar sağlayan, paylaşan, özveride bulunan, fark yaratan bilinçli bireyler olarak yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.

Lojistik programında yer alan hocalarımıza ve öğrencilerimize desteklerinden dolayı çok teşekkür ederiz.

09 Nisan 2013
KENDİ İŞİNİZİN PATRONU OLUN!

Öğrencilere, Yeni Dönem KOSGEB ve Girişimcilik Destekleri Anlatıldı…

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Meslek Yüksekokulu tarafından, Mesleki Bilinç Semineri yapıldı. Üniversitenin Alev Ofluoğlu Konferans Salonu’nda düzenlen seminere konuşmacı olarak KOSGEB’den KOBİ Uzmanı Sadullah Dülger ve Murat Altun katıldı.

Sadullah Dülger, girişimci kimdir, girişimcinin fikri, girişimcilik neden önemli, başlıklarının yer aldığı sunumunda öğrencilere girişimciliğin püf noktalarını anlattı. Dülger, “İşle ilgili fikirleriniz sizin gerçek sermayenizdir, KOBİ girişimciliğin yükselmiş ve gelişmekte olan ekonominin ortak değer alanıdır. İnovatif fikirlere ihtiyacımız var. Bunun içinde en uygun ortam üniversitelerdir.” dedi.

Dülger, gençlere seslenerek “KOSGEB’in girişimcilik eğitim programlarını yakından takip edin. İleri düşün, hızlı davran, girişimci ol, değişim ve dönüşüm sürecine cesaretle katıl, hatta öncü ol, ufkunuzu küreselleştirin. Hiçbir şey tesadüf değil, kendiliğinden olmuyor, buna inanmak, bir hedefe koymak ve bunun için oturduğunuz bu sıralarda bir çalışma planı yapmalısınız” tavsiyesinde bulundu.

Murat Altun ise, girişimciliğin fakirlik ve işsizliğin yegâne ilacı olduğuna dikkat çekerek, “Günümüzde yenilikçi ve risk alabilen girişimci grubuna ihtiyaç duyulmaktadır ve iş hayatını tanımak için bu yaşlarda bunun önemine varmanız gerekiyor. Yoksa birçok hayal kırıklığı ve bu tür şeylerle ilk defa karşılaştığınız için adapte olamama gibi sıkıntılarla karşılaşır ve girişimci olamazsınız.” dedi. Altun, “Fikirlerinizi simülatif olarak gerçekleştirip istatistik tutmanız, geçici işler değil kalıcı işler yapmanız gerekiyor ve bunu da hedeflediğimiz siz gençler ve özellikle üniversite gençleri, sizlerin adaptasyonunu sağlamaya çalışıyoruz.”dedi.

04 Mart 2013
Meslek Yüksek Okulu Halkla İlişkiler ve tanıtım bölümü tarafından düzenlenen, "REKLAMCILIĞIN GÜNLÜĞÜ" konferans dizisi çerçevesince yapılacak etkinliğe, 05/03/2013 (Yarın) Salı günü, saat 14.00"de,üniversitemiz konferans salonunda Reklam Yazarı Mustafa Ölemez ve Sanat Yönetmeni Asuman Ural katılacaktır.11 Aralık 2012
Üniversitemiz Meslek Yüksek Okulu ile LÖSEV'in birlikte düzenlediği Sosyal Sorumluluk Projesi "Bir Umut da Sen Ver" kapsamında üniversitemizde önemli bir etkinlik gerçekleşti.

 

14 Aralık 2012

Üniversitemizde, Meslek Yüksek Okulumuz tarafından düzenlenen ve yenibiris.com İş ve İnsan Kaynakları Destek Yönetmeni Murat Babadalı'nın katıldığı bir konferans gerçekleşti.

 

17 Aralık 2012
 Morhipo Pazarlama müdürü Sn.Necmi Kahram, Yeni Yüzyıl üniversitesinde düzenlenen söylkeşiye katılarak öğrencilere deneyimlerini aktardı ve bir e-ticaret sitesinin yönetim tekniklerini anlattı.


18 Aralık 2012
Yeni Yüzyıl Üniversitesi bünyesinde Meslek Yüksekokulunun katkılarıyla Kariyer Semineri düzenlendi.

 

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Lojistik Bölümü’nün düzenlediği konferansta “Lojistik Sektörünün Konumu ve Geleceği” ele alındı.
 
Meslek Yüksekokulu Yatay Geçiş Listesi İçin Tıklayınız...


MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Erol ÜLGEN, 32. Vakıf Haftası münasebetiyle 12 Mayıs 2015 Salı günü 18.00-19.00 saatleri arasında Sultanahmet'teki Hoca Ahmet Yesevî Vakfı Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Ahi Evren'i Anma" toplantısında "Ahi Evren'de Sanat" konulu bir konferans vermiştir.