EN
Anasayfa / Öğrenci / İYYÜ Mezunlar ve Mensuplar Derneği
Başkan

Değerli İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Ailesi;

Üniversitenin bizlere kattığı en değerli şey; her zaman ileriye doğru yürüyebilmek için araştıran, öğrenen ve okuyan bireyler olmamız gerektiğidir.

Bu güzel üniversite yıllarında, bilime değer veren sağlıkçılar, eczacılar; doğaya, dünyaya, geleceğe değer veren mimarlar, mühendisler; adalet dağıtan hukukçular, sanata ve kültüre değer veren sanatçılar; ekonomiye ve dünyaya yön verecek siyasetçiler, ekonomistler; kamu ve özel kuruluşların yönetici adayları, medyaya, pazarlamaya yön verecek iletişimciler, Farkındalık düzeyi yüksek, eleştirel ve analitik düşünebilen ve yaratıcı fikirler üretebilen bilim adamları yetişti ve /yetişmekte/…

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mezunlar ve Mensuplar Derneği;
Üniversite yıllarından içimizde kalan, ateşi sönmemiş anıların bir devamı, yeni bir heyecana dönüşmesidir; yeni hayatta kazandıklarımızı, birbirimizle paylaşabilmemizin halidir; sırtımızı dayayabileceğimiz, birlikte yeni kıvılcımlar yaratacağımız bir ortak bir çatıdır; tanışmak, sohbet etmek, tartışmak, eğlenmek için bir vesiledir, ama en çok da gönüllerimizin bir olacağı birbirimizi dinleyebileceğimiz bir kuruluştur burası…

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mezunlar ve Mensuplar Derneği, birliktelik bilinci ve varoluş sebebiyle bugünden yarınlara yenilikçi hamlelerle büyümeye devam etmeyi planlamaktadır. Üyelerin sosyal, kültürel, sportif, mesleki ve bilimsel yaşantılarına katkıda bulunmak, üyeler arasında dayanışmayı artırmak, staj ve mezuniyetten sonra iş imkanı sağlamak temel ilkelerimiz arasındadır.

Geçmişin üniversite heyecanıyla, geleceğin umut dolu beklentileriyle, ama en önemlisi hepsinin paylaşılacağı bu anı, bugünü, şimdiyi yaşamak için sizleri bu çatının altına bekliyorum.

Samimi ve dostça bir beklentiyle...

Sevgilerimle

Akın Terzioğlu
AKIN TERZİOĞLU KİMDİR ?

1991 yılında İstanbul Beyoğlu‘nda doğdu. 2010 yılında İstanbul Yeni Levent Lisesi’nden mezun oldu. 2014 senesinde ise İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Ardından 2014’de İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisans yaptı.2013'de ABD’de Martin Agency çalıştı. 2014 CnnTürk kurumsal departmanın’da görev aldı.

2011'de başladığı öğrenci konseyleriyle ilgili çalışmalarına;
2012 yılında İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı,
2015 yılına kadar ise 5,2 milyon öğrencinin resmi olarak temsil edildiği Türkiye Ulusal Öğrenci Konseyi Başkanlığı Vakıf Üniversiteleri Başkanı olarak görevini sürdürdü.

YÖK Başkanlığı, üniversite rektörlükleri, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Başbakanlık ile uyumlu bir şekilde çalışarak üniversite gençliği için harçların kaldırılması, bütünleme sınavlarının getirilmesi, intörnlerin maaş alması ve e-devlet' ten öğrenci belgesi alınabilmesi gibi birçok olumlu kararın alınmasında aracılık yapmakla birlikte; G20/Y20, NATO, ESU gibi uluslararası organizasyonlarda üye olarak ülkemiz gençliğini temsil etme fırsatını yakaladı. Bir çok kişisel gelişim programlarına katılarak sertifikalı eğitimler aldı.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Öğrenci Başkanlığı ve Vakıf Üniversiteleri Başkanı dönemimde bir çok proje ve etkinlik düzenleyerek takdir ve onure edildi.

2017 Mezunlar ve Mensupları seçimlerinde, Salt çoğunluğun sağlanması ve tüm üyelerin katılımı ile yapılan genel kurul seçimleri sonucunda İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mezunlar ve Mensuplar Derneği Başkanlığına seçildi.Facebook : https://www.facebook.com/terziogluakin

Twitter : https://twitter.com/terziogluakin

Instagram : https://instagram.com/terziogluakin

Mail : akin.terzioglu@yeniyuzyil.edu.tr