EN
Anasayfa / Akademik / Fakülteler / Mühendislik Mimarlık Fakültesi
Aktivite ve Duyurular
Mühendislik Mimarlık Fakültesi Yaz Okulu Açılan Dersler Haftalık Ders Programı
Yayınlanma Tarihi : 26.6.2019
Toshiba Sağlık Üniversitemizdeydi...
title "Toshiba Türkiye ve Diagnostik Görüntüleme Sistemlerinde Son Teknolojiler" konulu Panel İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü Ögretim Üyeleri ve Biyomedikal Mühendisliği Kulübünün organizasyonu sonucu üniversitemiz Alev Ofluoğlu konferans salonunda gerçekleştirildi. Panelde Türkiye'nin önde gelen tıbbi cihaz firmalarından Toshiba Türkiye'den Bilgisayarlı Tomografi Klinik Aplikasyon Müdürü Sayın Vural DİLER, üniversitemiz biyomedikal mühendisliği ögrencilerine ve diğer ilgililere diagnostik görüntüleme için kullanılan en güncel teknoloji ürünü cihazları ve bu teknolojilerin hastalık teşhis ve tedavisindeki ehemmiyetini anlattı. Panelin sonunda üniversitemiz ögretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi Ali AKPEK Sayın Vural DİLER'e üniversitemiz adına plaket verdi. 
Yayınlanma Tarihi : 21.5.2015
Türkiye'de Tıbbi Cihaz İhale, Teknik Şartname ve Satış Süreçleri Paneli...
title Türkiye'de Tıbbi Cihaz İhale, Teknik Şartname ve Satış Süreçleri Paneli İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü Ögretim Üyeleri ve Biyomedikal Mühendisliği Kulübünün organizasyonu sonucu üniversitemiz Alev Ofluoğlu konferans salonunda gerçekleştirildi. 

Panelde Gülhane Askeri Tıp Akademisi Biyomedikal Klinik Mühendislik Merkezinde 25 yıldır Fizik Mühendisi olarak görev yapan Sayın Alaattin OĞAN, üniversitemiz biyomedikal mühendisliği ögrencilerine ve diğer ilgililere mezuniyetleri sonrasında karşılarına sıklıkla çıkabilecek konular olan Türkiye'de Tıbbi Cihaz İhale, Teknik Şartname ve Satış Süreçleri konuları ile ilgili detaylı bilgiler verdi. 

Panelin sonunda üniversitemiz ögretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi Ali AKPEK Sayın Alaatin OĞAN'a üniversitemiz adına plaket verdi. 

Yayınlanma Tarihi : 16.4.2015
Üniversitemizden Bir Yeni Yayın Daha...
title İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nin yayınlarına bir yenisi daha eklendi, Karaköy Atölyesi kitabı çıktı. Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü akademisyenlerinin öncülüğünde hazırlanan Karaköy Atölyesi kitabı 24 – 30 Haziran 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilen aynı adlı çalıştayda ki bilimsel sunular ve stüdyo çalışmalarını kapsıyor. 

Sunuş yazısını Doç. Dr. Fikret Evci’nin kaleme aldığı kitapta, Prof. Dr. Şengül Öymen Gür’ün ‘Yaşanabilir Karaköy Çalıştayı’ , Araştırma Görevlisi İlter Aytar’ın ‘Karaköy’ün Mekânsal Belleği’, Doç. Dr. Nilgün Kuloğlu’nun ‘Suya Dokunan Mekanlar’, Dr. Öğr. Üyesi Melek Elif Somer’in ‘Tarihi Dokuya Müdahaleler’, Dr. Öğr. Üyesi Ayşe Öztürk’ün ‘Kentin Kayıp Yeşil Alanları’, Doç. Dr. Nilay Evcil’in ‘Kamusal Alanda Çocuk Oyun Alanları ve Herkes İçin Tasarım’, Doç. Dr. Asu Besgen’in ‘Zaman, Mekân, Yer, İnsan’, Dr. Öğr. Üyesi Gülay Yedekçi Arslan’ın ‘Meydanlar’, Öğr. Gör. Burcu Ökten’in ‘Şehirde Yeşil’, Araştırma Görevlisi Pınar Öktem’in ‘Dokunsal Mimari’, Öğr. Gör. Yılmaz Kuyumcu’nun ‘Çalıştay Ortamı’ konulu makaleleri yer alıyor. 

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nin öncülüğünde hazırlanan 180 sayfalık kitap içerisinde Karadeniz Teknik Üniversitesi, Muğla Üniversitesi, Beykent Üniversitesi ile Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Mimarlık bölümü akademisyenlerinden bazılarının çalışmaları da yer aldı. Kitabın son bölümünde, yapılan çalışmaların fotoğraf ve görsel dokümanları yer alıyor. 


Yayınlanma Tarihi : 26.11.2014
1 2