EN
Anasayfa / Akademik / Fakülteler / Sağlık Bilimleri Fakültesi
Dekanın Mesajı
Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde Beslenme ve Diyetetik (İngilizce), Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik, İş Sağlığı ve Güvenliği, Sağlık Yönetimi olmak üzere 5 bölüm bulunmaktadır.

Sağlık sektörünün ihtiyaçları doğrultusunda Fakültemizin deneyimli akademik kadrosu tarafından verilen teorik, uygulama ve staj eğitimleri ile öğrencilerimizin gerekli mesleki bilgi, beceri ve donanımı kazanmaları hedeflenmektedir. Bu kapsamda bölümlerin müfredatında yer alan zorunlu derslerin yanı sıra öğrencilerin ilgi alanlarına göre seçebilecekleri Üniversite seçmeli dersleri yer almaktadır.

Öğrencilerimizin protokolü bulunan bölümlerde çift anadal, yandal yapabilme ve ERASMUS öğrenci değişim programından yararlanma imkanı bulunmaktadır.

Öğrencilerimize kariyer yolculuklarında kendi farkındalıklarını arttırarak beceri, yetenek ve yetkinlikler doğrultusunda kendilerine en uygun seçimleri bulmalarında destek olmak amacıyla Üniversitemiz Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi etkin rol oynamaktadır. Bunun yanı sıra geleneksel olarak düzenlediğimiz kongre, sempozyum, konferans gibi bilimsel etkinlikler ile öğrencilerimizin bilimsel yetkinliğini arttırma amacı taşımaktayız.

Ayrıca “Sağlık Yönetimi” ile “İş Sağlığı ve Güvenliği” Bölümlerinin Yüksek Lisans Programı da mevcuttur.

Sağlık Bilimleri Fakültesi, araştıran, sorgulayan, etik değerlere sahip bireyler yetiştirerek öğrencilerimizi iş hayatına hazırlamayı ilke edinmiştir. Tüm öğrencilerimizin hedeflerine ulaşması için gerekli tüm desteği gerek öğrencilik dönemlerinde gerekse mezuniyet sonrası sürdürme gayretindeyiz.

Tüm öğrencilerimize sağlıklı, başarılı, bir eğitim hayatı diliyorum.
 

Prof. Dr. Mehmet ÜNAL

Dekan