EN
Anasayfa / Haberler
Uluslararası Öğrenci Ofisi Koordinatörlüğü’nden Londra Büyükelçiliği’ne Ziyaret

İngiliz vatandaşları ve bu ülkede yaşayan Türklere yönelik lisans, lisansüstü eğitimi ve kültürel faaliyetlerin artırılmasına yönelik olarak İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Ofisi Koordinatörü Gülhan Karaca tarafından, Türkiye’nin Londra Büyükelçiliği’ne bir çalışma ziyareti gerçekleştirildi.

Londra Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Hasan Ünsal ile yapılan görüşmenin iki ülke arasında eğitim alanındaki işbirliğini artırabilmek açısından son derece verimli geçtiğini kaydeden Gülhan Karaca “Türkiye Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Sayın Hasan Ünsal ile İngiltere’de bulunan Türk öğrenciler ve Türkçe eğitim almak isteyen İngiliz vatandaşları, üniversitemizde lisans ve yüksek lisans eğitimi gibi konularda verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Ziyaretimizde, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nin geliştirdiği farklı etkinlikler, projeler ve bunların yurtdışında uygulanabilmesi konularını da görüştük” dedi.


İşbirliği konusunda ön mutabakata varıldı

Görüşmede İngiltere’de yaşayan Türkler ve onlara yönelik eğitim faaliyetlerinin de detaylı bir şekilde ele alındığını ve bu konuda bir ön mutabakata varıldığını kaydeden Karaca, “Londra Büyükelçiliğimizin Eğitim Müşaviri Sayın hasan Ünsal ile gerçekleştirdiğimiz görüşmede özelikle İngiltere’de yaşayan Türklere Türkçe eğitim verilmesi ve Türk kültürünün aktarılması, bunun yanı sıra İngiliz vatandaşlarına yine Türk dili eğitimi ve Türk kültürünün tanıtılması konusunda bir ön mutabakata varıldı. Böylece üniversitemizin eğitim alanındaki birikim ve donanımını hem Türk vatandaşlarına hem de İngiliz vatandaşlarına aktarmış olacağız” diye konuştu.