Anasayfa / Covid 19
Hakkında

06 Eylül 2021 tarih ve 2021/10.01 Sayılı Senato Kararı ile Üniversitemizde salgınla ilgili olarak gündelik oluşacak gelişmelerin izlenmesi ve öğrenci-akademik ve idari personel arasındaki iletişimin sağlıklı ve tek merkezden kontrolünün sağlanması için alınan karar ile “Pandemi Koordinatörlüğü” kurularak çalışmalarına başlamıştır.

Covid-19 Pandemi Koordinatörlüğü, salgında pratikte karşılaşılan Covid-19 yönetimi, Covid-19 pozitif vaka bildirimi ( İYYÜ Pandemi koordinatörlüğü web sayfasında), Rehberler, Afiş, Broşürler, Üniversite yerleşke içi düşük risk temaslı kontrolü ve takibi gibi konularda Üniversite web sayfamızda izlenecek yol ile ilgili bilgi ve formlar mevcuttur. İYYÜ Tıp Fakültesi Gaziosmanpaşa Hastanesi ve İYYÜ Diş Hekimliği Halıcıoğlu Hastanesinde hastane kuralları geçerli olup, web sayfamızdaki bilgilerin bir kısmı genel bilgilendirme yanı sıra Cevizlibağ- Zeytinburnu T.C. İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Topkapı-Cevizlibağ Dr. Azmi Ofluoğlu Yerleşkesini kapsamaktadır.

Bu amaçla Covid 19 Pandemi Koordinatörlüğü İYYÜ Cevizlibağ Yerleşkesi (Cadde yönü ana girişinde ) İletişim Ofisi faaliyete geçmiştir. Ayrıca e-Posta ve Dahili iç hat telefonlarından iletişime geçilebilir.

Üniversitemiz içi Covid-19 şüphesi ve/veya vakasında “Covid-19 Bildirim Formunun” eksiksiz doldurularak en kısa sürede Pandemi Koordinatörlüğüne başvurulması önem arz etmektedir.

Aşı- Maske- Mesafe- Temizlik kurallarına her kesimin en yüksek düzeyde uyması, tedbir ve kontrollü bir şekilde yurdumuzda ve Üniversitemizde Pandemi döneminin bir an önce sonlanmasını diler, sağlıklı günler dileriz.


İYYÜ Pandemi Koordinatörlüğü Topkapı - Cevizlibağ Yerleşkesi Ofisi İletişim:
İYYÜ Dahili Tel NO : 4444
E-Posta : covid@yeniyuzyil.edu.tr