EN
Anasayfa / Akademik / Fakülteler / Diş Hekimliği Fakültesi
Bilimsel Faaliyetler ve Duyurular
2021-2022 Yılı Diş Hekimliği Fakültesi Seminer Programı Yayınlandı
Yayınlanma Tarihi : 11.1.2022
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi E-Bülteni Yeni Yüzyıl Dentistlife Aralık 2021 Sayısı Yayınlandı
Yayınlanma Tarihi : 10.1.2022
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi E-Bülteni Yeni Yüzyıl Dentistlife Eylül 2021 Sayısı Yayınlandı
Yayınlanma Tarihi : 8.9.2021
"Covid-19 Pandemisi Döneminde İYYÜ Diş Hekimliği Fakültesi'nde Alınan Tedbirler ve 4. ve 5. Sınıf Klinik Uygulama Eğitimi Protokolü" Makale Olarak İstanbul Diş Hekimleri Odası Dergisi'nde Yayınlandı
Yayınlanma Tarihi : 26.5.2021
İlter Uzel Tıp ve Diş Hekimliği Müzesi Kuruldu
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlter Uzel tarafından Adana'da Anadolu coğrafyasının Tıp ve Diş Hekimliği tarihinde oynadığı rolün önemini sergileyen ve Türkiye'de bir ilk olan ''İlter Uzel Tıp ve Diş Hekimliği Müzesi'' kurulmuştur. Müzede antik çağlardan bugüne Diş Hekimliği ve Tıp Hekimliğinin gelişimi anlatılmaktadır.

Prof. Dr. İlter Uzel 2018 yılında İstanbul yeni Yüzyıl Üniversitesi Öğretim Üyesi olarak 2 ciltlik ''Diş Hekimliği Tarihi 1'' ve ''Diş Hekimliği Tarihi 2'' isimli eserlerini yayınlamıştır.Yayınlanma Tarihi : 5.3.2021
2020-2021 Güz Dönemi Diş Hekimliği Fakültesi Bütünleme Sınavları
Yayınlanma Tarihi : 28.1.2021
Diş Hekimliği Fakültemiz, 2019 DUS başarı sıralamasında vakıf üniversiteleri arasında 1. sırada, Türkiye'de bulunan tüm üniversiteler arasında 18’inci sırada yer aldı

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, YÖK tarafından yayınlanan Diş Hekimliği 2019 DUS Başarı Sıralamasında, Türkiye’de eğitim veren Vakıf Üniversiteleri arasında ise 1’inci sırada, 63 Diş Hekimliği Fakültesi arasında ise 18’inci sırada, almıştır (DUS Puanı: 49.88408). Mezunlarımızı tebrik eder, emeği geçenlere teşekkür ederiz. 


İYYÜ 2019 DUS Başarı Sıralaması
Yayınlanma Tarihi : 27.1.2021
Diş Hekimliği Fakültemiz, YÖK 2020 Taban Puanları ve Başarı Sıralamasında (Ücretli) İstanbul'da 1'inci, Türkiye'de 2'nci Sırada Yer Aldı

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, 2020 Yılında da (2018 ve 2019 yıllarında olduğu gibi) YÖK  tarafından yayınlanan Diş Hekimliği 2020 Taban Puanları ve Başarı Sıralamasında (ücretli), İstanbul’da 1’inci, Türkiye’de ise 2’inci sırada yer almıştır.

Bu sene aramıza katılan öğrencilerimizi tebrik eder, emeği geçenlere teşekkür ederiz.

Diş Hekimliği 2020 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Yayınlanma Tarihi : 27.1.2021
2019-2020 Yılı Diş Hekimliği Fakültesi Bilimsel Faaliyetleri
Yayınlanma Tarihi : 1.1.2021
Diş Hekimliği Fakültesi 2020-2021 Güz Dönemi Final ve Vize Sınavları
Yayınlanma Tarihi : 31.12.2020
2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Güz Dönemi Diş Hekimliği Fakültesi Mazeret Sınavları
Yayınlanma Tarihi : 29.12.2020
Diş Hekimliği Fakültesi 2020-2021 Güz Dönemi Vize Sınav Programı
Yayınlanma Tarihi : 26.11.2020
Pandemi Şartlarında Ata’mızı Andık
Yayınlanma Tarihi : 10.11.2020
2018-2019 Yılı Diş Hekimliği Fakültesi Bilimsel Faaliyetleri
Yayınlanma Tarihi : 1.1.2020
Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesinde Klinik Ve Tedavi Hizmetleri Tüm Uzmanlık Alanlarında Verilmektedir
Ayrıntılı bilgi için:  dent.yeniyuzyil.edu.tr

Randevu için:  dentrandevu@yeniyuzyil.edu.tr   0(212) 255 6006 veya 0(212) 255 7272                    


Broşürler

Diş Hekimliği Fakültesi Broşür 1
Diş Hekimliği Fakültesi Broşür 2
Diş Hekimliği Fakültesi (İngilizce)
Yayınlanma Tarihi : 27.9.2019
2017-2018 Yılı Diş Hekimliği Fakültesi Bilimsel Faaliyetleri
Yayınlanma Tarihi : 1.1.2019
Diş Hekimliği Fakültemizde Anaokulu Öğrencilerine Diş Taraması

Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesi’nde, Ağız ve Diş Sağlığı Haftası kapsamında gerçekleştirilen bir sosyal sorumluluk projesi ile anaokulu öğrencilerine yönelik diş taraması gerçekleştirildi.

Şişli Halıcıoğlu’nda bulunan Diş Hekimliği Fakültesi Hastanemizde anlamlı bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirildi. Ağız ve Diş Sağlığı Haftası kapsamında gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projesi ile Şişli Özel Tülay Anaokulu öğrencilerine hekimlerimizi tarafından ağız ve diş sağlığının önemi anlatıldı. Ardından Diş Hekimliği Fakültemizdeki hekimler tarafından öğrencilerin ağız ve diş taraması gerçekleştirildi.

Yayınlanma Tarihi : 27.11.2018
Doç. Dr. Marius Milcu Diş Hekimliği Fakültesinde Konferans Verdi

ERASMUS+ ders verme hareketliliği kapsamında Romanya’da yer alan Lucian Bloga Sibui Üniversitesi Psikoloji Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Marius Milcu, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerine “Psikolojik Değerlendirme ve Projektif Teknikler: Fırsatlar ve Sınırlar” başlıklı bir konferans verdi.

Erasmus+ Kurum Koordinatörü Prof. Dr. C. Günseli İşçi, bu tür karşılıklı ziyaretlerin her iki kurumu zenginleştirdiğini ve yeni ortaklıkların kapılarını açtığını dile getirirken, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk İşeri, “Erasmus Hareketlilik programı kapsamında, Dr. Marius Milcu fakültemize konuk oldu. Dr. Milcu, verdiği konferansta ‘Psychological Assessment’, ‘Projective Techniques’, ‘Opportunities vs. Limits’konularını ele aldı. Konferansta, öğrencilerin diş hekimliği uygulamalarında, hasta ilişkilerinde ve psikolojik konuların değerlendirilmesinde bilgi sahibi olması amaçlandı” dedi.

İlgiyle izlenen konferansın sonunda öğrenciler soru ve yorumlarla konferansa katkı sağlarken, Lucian Bloga Sibui Üniversitesi ile İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nin çeşitli bölümleri arasında yeni Erasmus anlaşmaları imzalamak üzere adımlar atıldı.

Yayınlanma Tarihi : 6.6.2018
Prof. Dr. Hasan Alkumru İYYÜ Diş Hekimliği Fakültesinde Ders Verdi

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Misafir Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Alkumru Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerine ders niteliğinde bir konferans verdi.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen bilimsel etkinlik sırasında öğrencilere bilgiler veren Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk İşeri şunları söyledi: “Prof. Dr. Hasan Alkumru, Toronto Üniversitesi ve Western Ontario Üniversitesi Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalında Öğretim Üyesidir. Prof. Alkumru, Fakültemizin eğitime başlama tarihi olan 2012’den itibaren misafir öğretim üyesi olarak bizlere destek olmuştur. Kendisine fakültemiz eğitimine yapmış olduğu önemli bilimsel katkılarından dolayı teşekkür ederim.’’

Ders niteliğindeki konferansta Kuzey Amerika ve Türkiye’deki Diş Hekimliğini kıyaslayan Prof. Dr. Alkumru “Kuzey Amerika’da yetişen Diş Hekimlerinden hiçbir eksiğimiz yok hatta fazlası olduğunu söyleyebilirim. Diş Hekimliği eğitimi Kanada ve Kuzey Amerika’da 4 yıl sürmektedir. Öncesinde 4 yıllık sağlık bilimleri ile ilgili bir fakülte bitirmek gerekiyor ve sonrasında 4 yıllık diş hekimliği eğitimine geçiliyor. Ancak, bu 4 yıllık eğitim öğrencilerin yeteri kadar tecrübe sahibi olmasına yeterli değil. Türkiye’de sizler eğitiminiz sırasında hasta üzerinde klinik uygulamalar yapıyorsunuz ancak Kanada’da diş hekimliği öğrencileri hasta üzerine fazla tecrübe yapamadan mezun oluyorlar. Bu yüzden bizim ülkemizde yetişen diş hekimlerinin daha iyi olduğuna inanıyorum” dedi.

Prof. Dr. Alkumru: “İmplant, köprünün yerini aldı”

‘’Zirkonium esaslı sabit protetik restorasyonlar’’ hakkında bilgiler veren Prof. Alkumru “Kuzey Amerika’da aslında köprü restorasyonları tarihe karışmak üzere. Öğrenciler köprü yapacak hasta bulmakta çok zorluk çekiyorlar ve hatta diyebilirim ki %95 öğrenci köprüyü sadece preklinik eğitimde yapıyor, klinikte köprü yapma şansı olmuyor. Çünkü implant köprünün yerini almış vaziyette. Sanıyorum önümüzdeki 10 yıl içinde eğitim müfredatından köprü yapımı yavaş yavaş çıkacak tamamen implanta yönelik bir uygulamaya dönüşecek” dedi.

Prof. Dr. Alkumru, yeni tedavi yöntemleri ve gelecekteki teknolojiler hakkında bilgiler vererek sunumunu tamamladı.

Yayınlanma Tarihi : 11.5.2018
Diş Hekimliği Fakültesi 2016-2017 Eğitim–Öğretim Yılında Uluslararası Hakemli Dergilerde Yayımlanan Yayınlar
Yayınlanma Tarihi : 1.1.2018
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğrencileri Beyaz Önlük Giydi...
Yeni Yüzyıl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerinin “Beyaz Önlük Giyme Töreni”, 27 Nisan 2017 günü Alev Ofluoğlu Konferans Salonunda yapıldı. 

Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerinin hekimliğe ilk adımlarını attıkları “Geleneksel Beyaz Önlük Giyme Töreni”, Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Azmi Ofluoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, Rektör Yardımcısı ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk İşeri, akademisyenler, öğrenciler ve öğrenci velilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. 

Bu yıl geleneksel beyaz önlük giyme töreninin dördüncüsünü gerçekleştirdiklerini konuşmasında belirten Prof. Dr. Haluk İşeri, “Diş Hekimliği Fakültesi 2012 yılında kuruldu, o yıl eğitime başlayan öğrenciler bu sene dördüncü sınıftalar. Eğitimin ilk üç yılında temel diş hekimliği ve tıp hekimliği eğitimi alan öğrenciler, üçüncü yıldan itibaren klinik eğitime başladılar. Ayrıca, 2015 yılı bizim için tarihi bir yıl oldu çünkü 2015-2016 eğitim yılına Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesi olarak Halıcıoğlu’nda inşa edilen yeni binamızda başladık. Yeni binamız eğitim, araştırma ve klinik hizmetlerin bir arada yürütüldüğü akademik bir ortam olarak planlanarak hazırlandı. Burada hem öğrencilerimize eğitim hem de vatandaşa ağız ve diş sağlığı hizmeti verilmektedir. Önümüzdeki yıl da ilk mezunlarımızı vermiş olacağız” diyerek sözlerini sonlandırdı. 

Kürsüyü devralan Diş Hekimliği Fakültesi öğrencisi Rabia Çiçek, sözlerinde “Asırlardır süregelen ve insan olduğu sürece var olacak hekimlik mesleğine bugün beyaz önlüğümü giyerek ilk adımımı atmış olacağım. Neden diş hekimliği sorusunu sorduklarında, benim cevabım diş hekimliği çünkü gerek sanatı seven ruhum gerekse biyolojiye olan ilgim bu mesleği seçmemdeki en büyük etkendir” ifadelerine yer verdi. 

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencisi Fatih Remazani ise Diş Hekimliği Fakültesi Uluslararası öğrencileri adına yaptığı konuşmasında “Bugün burada diş hekimliği beyaz önlük giyme törenini kutlamanın coşkusunu yaşıyoruz. Sanat ve bilimi birleştiren diş hekimliği mesleğinin öğrencilik süreci takdir edersiniz ki zor bir dönemdir. Bu dönemde uluslararası bir öğrenci olarak Yeni Yüzyıl Üniversitesine değerli hocalarımız ve cana yakın arkadaşlarım sayesinde daha kolay uyum sağladım” dedi. 

Açılış konuşmalarının ardından öğrencilere alkışlar eşliğinde hocaları tarafından beyaz önlükleri giydirildi. Törenin sonunda Üniversite yöneticileri, akademisyenler, öğrenciler ve veliler fotoğraf çekimleriyle töreni noktaladı. 

 
Yayınlanma Tarihi : 27.4.2017
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğrencileri Beyaz Önlük Giydi...

Bu Yıl Dördüncüsü Düzenlenen Beyaz Önlük Giyme Törenine Katılım Yoğundu

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerinin “Beyaz Önlük Giyme Töreni”, 27 Nisan 2016 günü Alev Ofluoğlu Konferans Salonunda yapıldı. 

Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerinin hekimliğe ilk adımlarını attıkları “Geleneksel Beyaz Önlük Giyme Töreni”, Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Azmi Ofluoğlu, Mütevelli Heyeti Üyesi Prof. Dr. Münevver Turanlı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, Rektör Yardımcısı ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk İşeri, akademisyenler, öğrenciler ve öğrenci velilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. 

Bu yıl geleneksel beyaz önlük giyme töreninin dördüncüsünü gerçekleştirdiklerini konuşmasında belirten Prof. Dr. Haluk İşeri, “Diş Hekimliği Fakültesi 2012 yılında kuruldu, o yıl eğitime başlayan öğrenciler bu sene dördüncü sınıftalar. Eğitimin ilk üç yılında temel diş hekimliği ve tıp hekimliği eğitimi alan öğrenciler, üçüncü yıldan itibaren klinik eğitime başladılar. Ayrıca, 2015 yılı bizim için tarihi bir yıl oldu çünkü 2015-2016 eğitim yılına Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesi olarak Halıcıoğlu’nda inşa edilen yeni binamızda başladık. Yeni binamız eğitim, araştırma ve klinik hizmetlerin bir arada yürütüldüğü akademik bir ortam olarak planlanarak hazırlandı. Burada hem öğrencilerimize eğitim hem de vatandaşa ağız ve diş sağlığı hizmeti verilmektedir. Önümüzdeki yıl da ilk mezunlarımızı vermiş olacağız” diyerek sözlerini sonlandırdı. 

Kürsüyü devralan Diş Hekimliği Fakültesi öğrencisi Hazal Demirkol, sözlerinde “Asırlardır süregelen ve insan olduğu sürece var olacak hekimlik mesleğine bugün beyaz önlüğümü giyerek ilk adımımı atmış olacağım. Neden diş hekimliği sorusunu sorduklarında, benim cevabım diş hekimliği çünkü gerek sanatı seven ruhum gerekse biyolojiye olan ilgim bu mesleği seçmemdeki en büyük etkendir” ifadelerine yer verdi. 

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencisi Elnaz Safarpour ise Diş Hekimliği Fakültesi Uluslararası öğrencileri adına yaptığı konuşmasında “Bugün burada diş hekimliği beyaz önlük giyme törenini kutlamanın coşkusunu yaşıyoruz. Sanat ve bilimi birleştiren diş hekimliği mesleğinin öğrencilik süreci takdir edersiniz ki zor bir dönemdir. Bu dönemde uluslararası bir öğrenci olarak Yeni Yüzyıl Üniversitesine değerli hocalarımız ve cana yakın arkadaşlarım sayesinde daha kolay uyum sağladım” dedi. 

Açılış konuşmalarının ardından öğrencilere alkışlar eşliğinde hocaları tarafından beyaz önlükleri giydirildi. Törenin sonunda Üniversite yöneticileri, akademisyenler, öğrenciler ve veliler fotoğraf çekimleriyle töreni noktaladı.  


Yayınlanma Tarihi : 27.4.2016
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 2012-2013 Bilimsel Faaliyetleri
Yayınlanma Tarihi : 1.1.2014
1