EN
Anasayfa / Duyurular
Üniversitemizi Kazanan Öğrencileri Tebrik Ederiz
Zorlu bir sınav sürecini ve tercih dönemini geride bırakarak İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nin bir üyesi olmaya hak kazandınız… Sizleri tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyoruz. Güçlü eğitim kadromuz ve geniş eğitim olanaklarımızla sizlerle tanışacağımız günü sabırsızlıkla bekliyoruz.  İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi

1. NE ZAMAN kayıt olabilirim?

2019-2020 Merkezi yerleştirme sonuçlarına göre üniversitemize yerleşen öğrencilerimiz Mali kayıt (eğitim-öğretim ücreti ödeme) işlemini 19 -23 Ağustos 2019 tarihleri arasında Saat 08:30-18:00 saatleri arasında Cevizlibağ Kampüsümüzde gerçekleştirebilirler. Belirtilen tarihler arasında kaydını yaptırmayan aday herhangi bir hak iddia edemez.

Eğitim Öğretim Ücretli için Tıklayınız: http://yeniyuzyil.edu.tr/ogrenci/files/2019-2020-kontenjan-puan-ucret.pdf?v=2

2. NASIL kayıt olabilirim?

Kaydını tamamlaman için mali kayıt işlemlerini tamamlaman ve Öğrenci İşleri Kayıt Ofisine gerekli belgeleri teslim etmek  Öğrenci kimlik kartını teslim almak gerekmektedir..

Mali Kayıt: Eğitim-Öğretim ücreti ödeme işlemidir.
Öğrenci İşleri Kayıt Ofisi: Öğrenci Kayıt İşleminin gerçekleştiği yerdir.

3. NEREDE kayıt olacağım?

Hem fakülte hem meslek yüksekokul öğrencilerimizin kayıtları Cevizlibağ Kampüsümüzde gerçekleşecektir.

Hem toplu taşıma ile hem de özel aracınız ile Topkapı Kampüsümüze ulaşım için, web sitemizdeki HARİTA bölümü size yardımcı olacaktır.

DİKKAT!

Tıp Fakültesi 1 ve 2.sınıflar Cevizlibağ Kampüsümüzde  3 ve üzeri sınıflar İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Gazi Osmanpaşa (GOP)Tıp Fakültesi Hastanesinde eğitimlerini sürdürmektedirler.

Diş Hekimliği Öğrencilerimizin  tamamı eğitimlerini Cevizlibağ kampüsümüze yakın mesafede bulunan Halıcıoğlu  İstanbul Yeni Yüzyıl Üniverisitesi Diş Hekimliği Fakültesi kampüsünde sürdürmektedir.

4. Öğrenci Kayıt için GEREKEN BELGELER neler?

1. Lise Diploması veya mezuniyet belgesinin aslı ( Diploması hazır olmayan öğrenciler için)
2. ÖSYS Sonuç Belgesi ve Yerleştirme Puanlarını gösteren Sonuç Belgesi
3. Nüfus Cüzdan Fotokopisi
4. Askerlik Durum Belgesi: 1997 ve önceki yıllarda doğan erkek adaylar için Askerlik Durum Belgesi (Askerlik Şubelerinden alınan belgenin aslı olmalıdır.)
5. 2 Adet Vesikalık Fotoğraf (Son 6 ay içerisinde çekilmiş olmalıdır.)
6.İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Öğrenci Bilgi Formunu çıktı alarak doldurunuz:

YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARINA KAYIT İŞLEMLERİ YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 19-23 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt için aşağıda belirtilen belgeleri tamamlayarak kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları zorunludur. Bu süre içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedeceklerdir.  Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınava girecek adayların da belirlenen tarihlerde yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtları yapılacaktır. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 31 Aralık 2019 tarihine kadar yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.  Önemli Not:

•Belirtilen tarihler arasında kaydını yaptırmayan aday herhangi bir hak iddia edemez.

•Yükseköğretim kurumları, kayıt yaptıracak adaylardan sağlık raporu isteyebilir.

•Üniversiteler, gerçeğe aykırı beyanda bulunarak kayıt yaptıran adaylar hakkında gerekli yasal işlemleri yapmaya yetkilidir.

Sağlık Raporu:
Hemşirelik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Beslenme ve Diyetetik Bölümlerine kayıt olacak öğrencilerin Hepatit A, Hepatit B aşıları ve sağlık raporu belgesi getirmeleri gerekmektedir.

(İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü için; Tetanoz aşısı olduğunu gösterir bir belge alınması yeterlidir. )

İlgili diğer sorular Sağlık Bilimleri Fakültesi Sekreterliği: 444 50 01 Dahili: 2005


ÖNEMLİ

YABANCI DİL (İNGİLİZCE) MUAFİYET VE SEVİYE TESPİT SINAVI

2019-2020 Akademik Yılında üniversitemizin Türkçe eğitim veren fakülte ve bölümlerine yeni kayıt yaptıran öğrencilerin ENG kodlu Zorunlu İngilizce dersleri için Muafiyet ve Seviye Tespit Sınavı 12 Eylül 2019, Perşembe günü 11:00 – 12:00 saatleri arasında yapılacaktır. Sınav salonları zemin kattaki panolarda ve web sitesinde ilan edilecektir.

Yeni kayıt yaptıran öğrencilerin muafiyet ve seviye belirleme işlemlerinin yapılabilmesi için sınava katılmaları ZORUNLUDUR.İNGİLİZCE HAZIRLIK YETERLİK VE SEVİYE TESPİT SINAVI

2019-2020 Akademik Yılında eğitim dili İngilizce olan ve zorunlu hazırlık gerektiren İngiliz Dili ve Edebiyatı, İngilizce Mütercim-Tercümanlık ve Beslenme ve Diyetetik bölümlerine yeni kayıt yaptıran ve isteğe bağlı hazırlık okumak isteyen öğrencilerin 19 Eylül 2019, Perşembe günü 10:30 – 13:00 saatleri arasında yapılacak olan İngilizce HAZIRLIK Yeterlik ve Seviye Tespit Sınavına girmeleri ZORUNLUDUR. Sınav salonları zemin kat panolarında ve web sitesinde ilan edilecektir.

5. MALİ KAYIT (Eğitim - Öğretim Ücreti Ödeme) nasıl gerçekleşecek?

Mali kayıt yaptırmak yani eğitim-öğretim ücretini ödemek için şu yolları izleyebilirsiniz;

Mali kayıt için izleyebileceğiniz birkaç yol bulunmaktadır. Bunlar; Mail Order, Havale, EFT, nakit, KMH, kredi kartı vb. yolla yapacağınız ödemeler için sizi ve ailenizi Cevizlibağ Kampüsümüze bekliyoruz.

1. PEŞİN ÖDEME TERCİH EDERSENİZ

Eğitim-öğretim ücretinin bir yıllık toplam bedelini aşağıdaki yollarla ödersen %5 Peşin indiriminden yararlanabilirsiniz.
Nakit:  Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş. tarafından kayıt süresince Cevizlibağ Kampüsü’nde kurulacak olan geçici vezneden yapabilirsiniz.

Havale: Aşağıdaki banka hesaplarımıza havale / EFT yapabilirsiniz.

EFT:      Hesap Adı : T.C. İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi

Banka : Albarakatürk Katılım Bankası
İBAN No : TR39 0020 3000 0118 0769 0014 84

Banka : QNB Finansbank
İBAN No : TR82 0011 1000 0000 0047 3085 51

Banka : Türk Ekonomi Bankası
İBAN No : TR70 0003 2000 0000 0015 9636 00

Açıklama Bölümüne; Öğrenci adı soyadı, okul numarası veya TC kimlik No yazılmalıdır.
Ödeme Sonrasında Dekontların ogrencimuhasebesi@yeniyuzyil.edu.tr'ye mail atılması önemle rica olunur.

Kredi Kartı: Mevcut kredi kartınız ile   mobil poss makinelerinden Cevizlibağ Kampüsümüzde   ödeme yapabilirsiniz.Kredi kartınız poss cihazı için taksite uygun değilse mail order ile (kredi kartından taksit tutarı kadar aylık çekim) taksitlendirme seçeneğini kullanabilirsiniz.Başkasına ait olan kredi kartı taksitlendirmelerinde kart sahibinin yasal izin belgesi olan Mail Order belgesinin bizzat kart sahibi tarafından dodurulup  imzalanması ve kayıt esansında mali kayıt görevlisine teslim edilmesi zorunludur.

2. TAKSİTLİ ÖDEME TERCİH EDERSENİZ

Kredili Mevduat Hesabı (KMH)  yada (OTS ) Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.’ya başvuran kişiye Öğrenim Ücretinin %80 i kadar  tanımladığı limit doğrultusunda kullandırılan taksitli bir kredi türüdür.Vade farkı ve faiz yoktur.Yalnızca öğrenim amaçlı ve Mali birimden verilen belge ile kullanılabilir. KMH kullanmak isyenler  Albarakatürk ‘e maaş belgesini veya gelir belgesini beyan etmek durumundadır. KMH’ ın geri ödemesi  Albaraktürk ‘ün krediyi kullanan kişiye  tanımladığı kredi  hesabına her ay düzenli yatırılması gerekmektedir.

Vadesinde yapılan ödemeler için herhangi bir faiz alınmaz. KMH işlemi Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş. tarafından %20 peşin kalanı 9 eşit taksitte yapılır.

Peşinat nakit veya kredi kartı ile kayıt sırasında alınır.

KMH için krediyi kullanacak kişi (anne, baba, arkadaş veya akraba vb.) kimlik  maaş belgesi ve gelir belgesi ile  birlikte kayıt tarihleri arasında Topkapı Kampüsü’nde ki Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş. Şubesine başvurabilir.KMH kullanımını farklı bir il yada ilçede bulunan Albarakatürk’ten de yapılabilinir.

Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş. (Şubeler Listesi için Banka Sitesini Ziyaret Ediniz)

Mevcut Tam Burslu Öğrencilerimiz kendi otomasyon sistemleri üzerinden mali kayıtlarını ilgili kayıt yenileme tarihleri arasında onaylamaları gerekmektedir.

6. %100 Bursluyum. Mali kayıt ve Öğrenci Kayıt benim için de geçerli mi?

Evet, Mali Kayıt süreci sizin için de geçerlidir. Burslu olduğunuzu gösterir belgeyi teslim alarak Öğrenci Kayıt Ofisinden Kaydınızı tamamlamanız gerekmektedir.

7.  Kesin Kayıt sonrasında ÖĞRENCİ BELGESİ almak için ne yapacağım?

Öğrenci Belgenizi kampüsümüzde kayıt işleminizi tamamladıktan sonra  Öğrenci İşlerinden alabilirsiniz

8. Şehir dışından geliyorum. Yurt işi ne olacak?

Birçok öğrencimiz gibi sen de Kredi Yurtlar Kurumu’nun (yurtkur.gsb.gov.tr) yurtlarında konaklayabilirsiniz. Veya üniversitemizde size önerebileceğimiz özel yurtlar bulunmaktadır. Kayıt işlemi sırasında yurtlar ile görüşebilirsiniz. Hepsi ile ilgili detaylı bilgiyi kayıt döneminde Cevizlibağ Kampüsünde bulacaksınız.

9.Mevcut öğrenci kayıt yenileme tarihleri ne zamandır?

26 Ağustos 6 Eylül 2019 tarihleri arasındadır. Mevcut Öğrenci kayıt süreçleri ile ilgili diğer  bilgiler kayıt tarihlerinden önce duyurulacaktır.

LÜTFEN KAYIT İŞLEMİ SIRASINDA YAPMANIZ GEREKEN İŞLEMLERİ SIRASIYLA TAKİP EDİNİZ.

ZORUNLU VE İSTEĞE BAĞLI İNGİLİZCE HAZIRLIK PROGRAMI OKUYACAK
ÖĞRENCİLERİN DİL OKULU STANDINA UĞRAMALARI ÖNEMLE RİCA OLUNUR.

1) ÖĞRENCİ MUHASEBESİ ODASI GİRİŞİNDEN SIRA NUMARASI ALARAK, İLGİLİ
KAYIT GÖREVLİSİNDEN
ÖDEME BİLGİLERİNİZİ ALINIZ,

2) BELİRLEDİĞİNİZ ÖDEME ŞEKLİNE GÖRE BANKAYA VEYA POS CİHAZ SORUMLUMUZUN
YANINA GİDİP İŞLEMLERİNİZİ TAMAMLAYINIZ,

3) TAMAMLADIĞINIZ İŞLEMİN DEKONTUNU VEYA SLİBİNİZİ ÖĞRENCİ MUHASEBESİ
ODASINDAKİ KAYIT
GÖREVLİSİNE TESLİM EDİNİZ,

4) ÖĞRENCİ MUHASEBESİNDEN ALDIĞINIZ, İMZALI ÖDEME BELGENİZİ VE KAYIT İÇİN
İSTENEN TÜM BELGELERİNİZİ ÖĞRENCİ İŞLERİ KAYIT OFİSİNE
SIRA NUMARASI
ALARAK TESLİM EDİNİZ,

5)GÖREVLİ TARAFINDAN EVRAKLARINIZIN KONTROLÜNÜ VE KAYDINIZIN TAMAMLANMASINI BEKLEYİNİZ.

6) ÖĞRENCİ KİMLİK KARTINIZI ÖĞRENCİ İŞLERİ KAYIT OFİSİNDEN TESLİM ALINIZ.

İSTANBUL KARTI İÇİN ÖĞRENCİLERİN BELBİM 'E BAŞVURU DA BULUNMALARI GEREKMEKTEDIR.

KAYDINIZ TAMAMLANMIŞTIR.

İSTANBUL YENİ YÜZYIL ÜNİVERSİTESİ AİLESİNE HOŞ GELDİN!

NOT:

BURS HAKKINDA: ÜNİVERSİTE İÇİ VERİLEN BURSLARDAN BİR TANESİNE HAK KAZANAN ÖĞRENCİ, BELGESİNİ İBRAZ ETMEK DURUMUNDADIR. [OKUL BİRİNCİLİĞİ, ŞEHİT-GAZİ, SPORCU BURSU, KAMUPERSONELİ (ASKER, POLİS, HAKİM, SAVCI, AKADEMISYEN VE ÖĞRETMENLERE VERİLİR)]

ÖDEME HAKKINDA: BAŞKASINA AİT KREDİ KARTI İLE ÖDEME YAPACAKLARIN
KART SAHİBİ İLE GELMELERİ YADA ÖĞENCİ MUHASEBESİ TARAFINDAN VERİLECEK
ONAY FORMUNU KART SAHİBİNE İMZALATMALARI VE GETİRMELERİ GEREKMEKTEDİR.

SENE İÇERİSİNDEKİ BİLGİLENDİRME VE DUYURULARDAN HABERDAR OLABİLMEK İÇİN WEB
SİTEMİZİ VE
SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP ETMENİZİ ÖNEMLE ARZ EDERİZ./YENİYUZYİLEDUTR

10.Hala yanıtını bulamadığınız sorularınız mı var ?

100 Soruda Yeni Yüzyıl’a Bakabilir: http://www.yeniyuzyil.edu.tr/ogrenci/sorularla-yeni-yuzyil.aspx
Telefonla 444 50 01
E-posta ile
info@yeniyuzyil.edu.tr
Canlı Destek için www.yeniyuzyil.edu.tr sayfasından bizlere ulaşabilirsiniz.

 

 

 Yayınlanma Tarihi : 6.8.2019