EN
Anasayfa / Duyurular
Üniversitemizi Kazanan Öğrencileri Tebrik Ederiz
1. NE ZAMAN kayıt olabilirim?

2020-2021 Merkezi yerleştirme sonuçlarına göre üniversitemize yerleşen öğrencilerimiz Mali kayıt (Eğitim-öğretim ücreti ödeme) işlemini 31 Ağustos – 5 Eylül 2020 tarihleri arasında Cevizlibağ Kampüsümüzde gerçekleştirebilirler. (Pandemi sürecinden dolayı çalışma saatlerimiz 10:00 - 16:00 saatleri arasındadır.) Belirtilen tarihler arasında kaydını yaptırmayan aday herhangi bir hak iddia edemez.

Eğitim Öğretim Ücretli için Tıklayınız https://www.yeniyuzyil.edu.tr/ogrenci/files/2020-2021-kontenjan-puan-ucret.pdf?v=3234

2. NASIL kayıt olabilirim?

Mali kayıt işlemlerinizin tamamlanmasının ardından, Öğrenci İşleri Kayıt Ofisine gerekli belgeleri teslim ederek öğrenci kimlik kartınızı teslim alabilirsiniz.

Mali Kayıt: Eğitim-Öğretim ücreti ödeme işlemidir.
Öğrenci İşleri Kayıt Ofisi: Öğrenci Kayıt İşlemlerinin gerçekleştirildiği yerdir.

3. NEREDE kayıt olacağım?

Hem fakülte hem meslek yüksekokul öğrencilerimizin kayıtları Cevizlibağ Kampüsümüzde gerçekleşecektir.

Hem toplu taşıma ile hem de özel aracınız ile Topkapı Kampüsümüze ulaşım için, web sitemizdeki HARİTA bölümü size yardımcı olacaktır.

DİKKAT!

Tıp Fakültesi Öğrencilerimiz eğitimlerini 1. ve 2. sınıflarını Cevizlibağ Kampüsümüzde, 3. ve üzeri sınıflarını İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Gazi Osmanpaşa (GOP) Tıp Fakültesi Hastanesinde sürdürmektedirler.

Diş Hekimliği Fakültesi Öğrencilerimizin tamamı eğitimlerini Cevizlibağ kampüsümüze yakın mesafede bulunan Halıcıoğlu İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi kampüsünde sürdürmektedir.

4. Öğrenci Kayıt için GEREKEN BELGELER neler?

1. Lise Diploması veya mezuniyet belgesinin aslı (Diploması hazır olmayan öğrenciler için)
2. ÖSYS Sonuç Belgesi ve Yerleştirme Puanlarını gösteren Sonuç Belgesi
3. Nüfus Cüzdan Fotokopisi
4. Askerlik Durum Belgesi: 1998 ve önceki yıllarda doğan erkek adaylar için Askerlik Durum Belgesi (Askerlik Şubelerinden alınan belgenin aslı olmalıdır.)
5. 2 Adet Vesikalık Fotoğraf (Son 6 ay içerisinde çekilmiş olmalıdır.)
6. İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Öğrenci Bilgi Formunu çıktı alarak doldurunuz:

YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARINA KAYIT İŞLEMLERİ YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 31 Ağustos – 5 Eylül 2020 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt için aşağıda belirtilen belgeleri tamamlayarak kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları zorunludur. Bu süre içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedeceklerdir. Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınava girecek adayların da belirlenen tarihlerde yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtları yapılacaktır. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini 31ARALIK 2020 tarihine kadar yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.

Önemli Not:

•Belirtilen tarihler arasında kaydını yaptırmayan aday herhangi bir hak iddia edemez.

•Yükseköğretim kurumları, kayıt yaptıracak adaylardan sağlık raporu isteyebilir.

•Üniversiteler, gerçeğe aykırı beyanda bulunarak kayıt yaptıran adaylar hakkında gerekli yasal işlemleri yapmaya yetkilidir.

Sağlık Raporu:

Hemşirelik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Beslenme ve Diyetetik Bölümlerine kayıt olacak öğrencilerin Hepatit A, Hepatit B aşıları ve sağlık raporu belgesi (Devlet /Üniversite /Özel Hastane) getirmeleri gerekmektedir.

(İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü için; Tetanoz aşısı olduğunu gösterir bir belge alınması yeterlidir. )

İlgili diğer sorular Sağlık Bilimleri Fakültesi Sekreterliği: 444 50 01 Dahili: 2005

Burs Beyanı:

Şehit - Gazi Bursu: Şehit -Gazi Malülü çocuklarına verilir. Resmî Kurumlarca düzenlenmiş belge ve raporlar ile gelmeleri gerekmektedir.

Engelsiz Eğitim Bursu Resmî Kurumlarca düzenlenmiş belge ve raporları ile gelmeleri gerekmektedir.

Spor Bursu: Milli Takıma seçilmiş, uluslararası müsabakalarda Türkiye’yi temsil etmiş milli sporcuların belgeleri ile gelmeleri durumunda uygulanacaktır.

Kardeş İndirimi: Üniversite’nin Önlisans ve Lisans programlarına kesin kayıt yaptıran kardeşlerin her birine, kayıt sırasında kardeş olduklarını beyan etmeleri durumunda uygulanacaktır.

Kamu Personeli İndirimi: Anne ve babası kamuda çalışan ya da kamudan emekli olan; (Polis, Asker, Hakim, Savcı, Öğretmen ve Akademisyen meslek grubuna dahil olmak şartı ile) öğrenci velisinin, kesin kayıt sırasında beyan edecekleri belgeleri yanlarında getirmeleri gerekmektedir.

(2019-2020 eğitim dönemi öncesinde kayıt olmuş olan mevcut öğrenciler için kamu emeklisi indirimi geçerli değildir.)

ZORUNLU YABANCI DİL (İNGİLİZCE) MUAFİYET VE SEVİYE TESPİT SINAVI

2020-2021 Akademik Yılında üniversitemizin Türkçe eğitim veren programlarına yeni kayıt yaptıran öğrencilerin ENG kodlu Zorunlu İngilizce dersleri için Muafiyet ve Seviye Tespit Sınavı 6 Ekim 2020, Salı günü 08.30-17-30 saatleri arasında UZEM üzerinden yapılacaktır. Sınav saatleri, öğrenci listeleri ve sınav uygulanması hakkındaki bilgiler üniversitemiz web sayfasında DUYURULAR bölümünde ilan edilecektir.

İNGİLİZCE HAZIRLIK YETERLİK VE SEVİYE TESPİT SINAVI

2020-2021 Akademik Yılında eğitim dili İngilizce olan ve zorunlu hazırlık gerektiren İngiliz Dili ve Edebiyatı, İngilizce Mütercim-Tercümanlık ve Beslenme ve Diyetetik bölümlerine yeni kayıt yaptıran ve isteğe bağlı hazırlık okumak isteyen öğrencilerin İngilizce HAZIRLIK Yeterlik ve Seviye Tespit Sınavına girmeleri ZORUNLUDUR. Sınavın yazılı oturumu 14-18 Eylül 2020 tarihleri, sözlü oturumu ise 21-23 Eylül 2020 tarihleri arasında dijital ortamda yapılacaktır. Sınav saatleri, öğrenci listeleri ve sınav uygulanması hakkındaki bilgiler üniversitemiz web sayfasında DUYURULAR bölümünde ilan edilecektir.

İNGİLİZCE HAZIRLIK KOORDİNATÖRLÜĞÜ İLETİŞİM

Dahili: 2031-2032

Mail : dilokulu@yeniyuzyil.edu.tr

5. MALİ KAYIT (Eğitim - Öğretim Ücreti Ödeme) nasıl gerçekleşecek?

Mali kayıt yaptırmak için şu yolları izleyebilirsiniz;

1. PEŞİN ÖDEME TERCİH EDERSENİZ

Eğitim-öğretim ücretinin bir yıllık toplam bedelini aşağıdaki yollarla ödemeniz durumunda %5 Peşin ödeme indiriminden yararlanabilirsiniz.

- Nakit ödemelerinizi Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş. tarafından kayıt süresince Cevizlibağ Kampüsü’nde kurulacak olan geçici vezneden yapabilirsiniz.

- Aşağıdaki banka hesaplarımıza havale / EFT yapabilirsiniz.

Açıklama Bölümüne; Öğrenci adı soyadı, okul numarası veya TC kimlik No yazılmalıdır.
Ödeme Sonrasında Dekontlar ogrencimuhasebesi@yeniyuzyil.edu.tr’ye mail olarak atılmalıdır.

- Kredi Kartlarınız ile tek çekim yaparak %5 peşin ödeme indiriminden faydalanabilirsiniz.


2. TAKSİTLİ ÖDEME TERCİH EDERSENİZ

Öğrencinin eğitim dönemine ait ödenecek tutarın en az %20’lik kısmının peşinat olarak yatırılması gerekmektedir. Peşinatlarınızı kredi kartlarınız ile tek çekim yoluyla ya da hesaplarımıza yatırarak ödeyebilirsiniz.

Peşinatlarınızın ödenmesinin ardından kalan tutarınızı kredi kartlarınız ile veya Albarakatürk bankasından OTS kullanımı ile en fazla dokuz taksit uygulanarak ödeyebilirsiniz.

Taksitlendirme için anlaşmalı olduğumuz kredi kartları, Yapı Kredi World Kart ve Albarakatürk bankasına ait kredi kartlarıdır.

Anlaşmalı olduğumuz kredi kartlarının dışındaki kartlar için Mail Order sistemi ile en fazla dokuz taksit yapabilirsiniz.

Öğrenci İşleri Muhasebesi biriminden ödeme belgesinin alınmasının ardından, OTS için krediyi kullanacak kişi (anne, baba, arkadaş veya akraba vb.) kimlik, maaş belgesi ve gelir belgesi ile birlikte kayıt tarihleri arasında Topkapı Kampüsünde bulunan Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş. Şubesine başvurabilir. OTS kullanımını farklı bir il ya da ilçede bulunan Albarakatürk bankası şubelerinden de yapabilirsiniz.

Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş. (Şubeler Listesi için Banka Sitesini Ziyaret Ediniz)

6. %100 Bursluyum. Mali kayıt ve Öğrenci Kayıt benim için de geçerli mi?
Evet, Mali Kayıt süreci sizin için de geçerlidir. Burslu olduğunuzu gösterir belgeyi teslim alarak Öğrenci Kayıt Ofisinden Kaydınızı tamamlamanız gerekmektedir.
7. Kesin Kayıt sonrasında ÖĞRENCİ BELGESİ almak için ne yapacağım?
Öğrenci Belgenizi kampüsümüzde kayıt işleminizi tamamladıktan sonra Öğrenci İşlerinden alabilirsiniz
8. Şehir dışından geliyorum. Yurt işi ne olacak?
Birçok öğrencimiz gibi sen de Kredi Yurtlar Kurumu’nun (yurtkur.gsb.gov.tr) yurtlarında konaklayabilirsiniz. Veya üniversitemizde size önerebileceğimiz özel yurtlar bulunmaktadır. Kayıt işlemi sırasında yurtlar ile görüşebilirsiniz. Hepsi ile ilgili detaylı bilgiyi kayıt döneminde Cevizlibağ Kampüsünde bulacaksınız.
9. Mevcut öğrenci kayıt yenileme tarihleri ne zamandır?

07-18 Eylül 2020 tarihleri arasındadır. Mevcut Öğrenci kayıt süreçleri ile ilgili diğer bilgiler kayıt tarihlerinden önce duyurulacaktır.

LÜTFEN KAYIT İŞLEMİ SIRASINDA YAPMANIZ GEREKEN İŞLEMLERİ SIRASIYLA TAKİP EDİNİZ .

ZORUNLU VE İSTEĞE BAĞLI İNGİLİZCE HAZIRLIK PROGRAMI OKUYACAK ÖĞRENCİLERİN DİL OKULU STANDINA UĞRAMALARI ÖNEMLE RİCA OLUNUR.

1) ÖĞRENCİ MUHASEBESİ BİRİMİNDEN SIRA NUMARASI ALARAK, İLGİLİ KAYIT GÖREVLİSİNDEN ÖDEME BİLGİLERİNİZİ ALINIZ,

2) BELİRLEDİĞİNİZ ÖDEME ŞEKLİNE GÖRE BANKAYA VEYA POS CİHAZ SORUMLUMUZUN YANINA GİDİP İŞLEMLERİNİZİ TAMAMLAYINIZ,

3) TAMAMLADIĞINIZ İŞLEMİN DEKONTUNU VEYA SLİBİNİ ÖĞRENCİ MUHASEBESİ BİRİMİNDE BULUNAN KAYIT GÖREVLİSİNE TESLİM EDİNİZ,

4) ÖĞRENCİ MUHASEBESİNDEN ALDIĞINIZ, İMZALI ÖDEME BELGENİZİ VE KAYIT İÇİN İSTENEN TÜM BELGELERİNİZİ ÖĞRENCİ İŞLERİ KAYIT OFİSİN SIRA NUMARASI ALARAK TESLİM EDİNİZ,

5) GÖREVLİ TARAFINDAN EVRAKLARINIZIN KONTROLÜNÜ VE KAYDINIZIN TAMAMLANMASINI BEKLEYİNİZ.

6) ÖĞRENCİ KİMLİK KARTINIZI ÖĞRENCİ İŞLERİ KAYIT OFİSİNDEN TESLİM ALINIZ.

İSTANBUL KARTI İÇİN ÖĞRENCİLERİN BELBİM 'E BAŞVURU DA BULUNMALARI GEREKMEKTEDIR.

KAYDINIZ TAMAMLANMIŞTIR.

İSTANBUL YENİ YÜZYIL ÜNİVERSİTESİ AİLESİNE HOŞ GELDİN!10. Hala yanıtını bulamadığınız sorularınız mı var ?

100 Soruda Yeni Yüzyıl’a Bakabilir:

http://www.yeniyuzyil.edu.tr/ogrenci/sorularla-yeni-yuzyil.aspx

Telefonla 444 50 01

E-posta ile info@yeniyuzyil.edu.tr

Canlı Destek için www.yeniyuzyil.edu.tr sayfasından bizlere ulaşabilirsiniz.Yayınlanma Tarihi : 27.8.2020