EN
Anasayfa / Duyurular
2020-2021 Akademik Yılı Erasmus+ Öğrenim Hareketliliği Gerçekleştirmeye Hak Kazanan Öğrencilerin Dikkatine!


Uyarılar / Hatırlatmalar

  • Hibe almaya hak kazanan ancak bu haklarını kullanmak istemeyen veya faaliyeti gerçekleştir(e)meyecek olan öğrencilerimizin, haklarından vazgeçtiklerini bir dilekçe ile Erasmus+ Ofisine (erasmus@yeniyuzyil.edu.tr) bildirmeleri hususunda duyarlı olmalarını rica ederiz.

 

Covid-19 Pandemi Bilgilendirmeleri

  • Covid önlemleri kapsamında alınabilecek yeni önlemleri, süreçleri, alınan kararları web sayfamızdan takip ediniz. Ayrıca ülkemizin ve gideceğiniz ülkenin yetkili makamlarının duyurularını da takip ediniz.

 

  • Pandeminin henüz tamamen sonlanmamış olması ve olası ikinci üçüncü dalgaları da göz önünde bulundurularak işlemlerinize devam etmenizi tavsiye etmekteyiz.

 

  • Pandeminin devam etmesi durumunda faaliyetler gerçekleştirilemeyeceği için yapacağınız herhangi bir harcamanın mücbir sebep kapsamında değerlendirilmeyeceğini ve karşılanmayacağını bilmenizi isteriz. Böyle bir durumda Türkiye Ulusal Ajansı ve İYYÜ Erasmus Ofisi herhangi bir sorumluluk alamamaktadır.

 

Covid süresince hibe destekleri (olası güncellemeleri takip ediniz)

 

a) Hareketlilik Yurtiçinde çevrimiçi başlayıp fiziksel olarak tamamlanmışsa: çevrimiçi hareketlilik süresince hibe alınmaz, fiziksel hareketlilik için hibesi verilir.

 

b) Hareketlilik Yurtiçinde çevrimiçi başlayıp çevrimiçi tamamlanmışsa: hibe verilmez.

 

c) Hareketlilik fiziksel başlayıp salgının seyrine göre çevrimiçi tamamlanabilir.

 

d) Hareketlilik fiziksel başlayıp fiziksel tamamlanırsa: olağan hibe verilir.

 

e) Dersler Yurtdışına gidilip sanal olarak ev sahibi ülkede alınırsa: hibe verilir. Yurtdışında sanal başlayıp fiziksele dönerse de olağan hibe alınır.

 

 

Öğrencilerimize önemle duyurulur.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi

Erasmus+ KoordinatörlüğüYayınlanma Tarihi : 24.9.2020