EN
Anasayfa / Duyurular
NİKAD Nitelikli Kariyer İçin Avrupa Deneyimi Projesi (European Experience for Qualified Career Project)


Sevgili Öğrencilerimiz,

Erasmus+ çerçevesinde oluşmuş olan NIKAD (Nitelikli Kariyer İçin Avrupa Deneyimi) Konsorsiyum ortağı 9 Üniversiteden biriyiz.

Üniversitemizin de konsorsiyumdaki değerli varlığı ile Şubat 2020 döneminde Türkiye’nin önemli iş dünyası kurumlarından biri olan TÜGİAD liderliğinde başvurusu yapılan Erasmus+ Yükseköğretim Öğrencileri Staj Hareketliliği kapsamında 2020-1-TR01-KA103-088126 numaralı Nitelikli Kariyer için Avrupa Deneyimi (NİKAD) /European Experience for Qualified Careers projesinin uygulamaya başlamaya hazırlandığımızı duyurmaktan mutluluk duymaktayız.

TÜGİAD ve Proje Ortakları Üniversiteler olarak, gençlerimizin daha iyi bir kariyere sahip olmalarına katkıda bulunacak yetkinlikleri kazanmalarının gerekliliğine inanıyoruz. Avrupa Birliği değerlerine ve farklı kültürlere farkındalıkların arttırılması, üniversiteler ile iş dünyası arasındaki iş birliğin sürdürülebilirliğine NİKAD Avrupa’da Staj projemiz ile destek veriyoruz.

Üniversitemize bu yıl, 2020-1-TR01-KA103-080984 numaralı projemiz kapsamında Erasmus+ Staj Hareketliliği çerçevesinde 7.850 Avro bütçe tahsis edilmiştir. Bu yıl Staj hareketliliğinden faydalanmak isteyen toplam 13 öğrencimiz mevcuttur. Covid19 sebebiyle hareketlilik hakkından feragat edecek/yer bulamayan öğrencilerimiz olabileceği ihtimaliyle başvurusunu eksiksiz gerçekleştiren tüm öğrencilerimizi hak kazandı olarak açıkladık. Hibeli olarak tahmini 7 kişi faydalandırılacaktır. Hibesiz olarak faydalanmak durumunda geriye kalan 6 öğrencimizi bu proje kapsamında faydalandırma isteğindeyiz.

 

Konsorsiyum Ortağı Üniversiteler;
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi

 

Erasmus+ KoordinatörlüğüYayınlanma Tarihi : 21.12.2020