EN
Anasayfa / Etkinlikler
Online İmge Sergisi

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü, İmge Sergisini açtı.

 

2020/2021 Güz Dönemi 3.sınıf öğrencilerinin derslerde yapmış oldukları çalışmalardan oluşan ve Dr. Öğr. Üyesi Ümran Özbalcı Aria’nı küratörlüğünde hazırlanan sergi, pandemi nedeniyle online olarak gezilebiliyor.

 

Eserlerin sanal gerçeklikle salona yerleştirildiği sergiyi aşağıdan gezebilirsiniz.

 

Serginin Kullanım Kılavuzu:

 

Sergiyi dolaşmak için zeminde görünen ayak izleri ikonunu gitmek istediğiniz yere götürüp tıklayabilir, klavyenizde bulunan yön işaretleri ile ilerleyebilir ya da sanal gerçeklik gözlükleri kullanabilirsiniz. Sergide bulunan çalışmaların üzerine dokunduğunuzda ise çalışmanın kime ait olduğunu görebilirsiniz. Sergi ekranının sağ alt köşesinde bulunan mesaj ikonuna tıklayarak sizinle aynı anda çevrimiçi sergiyi gezen kullanıcılar ile mesajlaşabilir, sol altta bulunan harita ile de serginin neresinde olduğunuzu görebilirsiniz.

 

Sergi link: https://www.artsteps.com/view/60282a79d55b68104cf9d43a?currentUser


2020/2021 Güz döneminde Grafik Tasarım bölümü 3.sınıf öğrencilerinin Dr. Öğr. Üyesi Ümran Özbalcı Aria’nın yürüttüğü Disiplinlerarası Sanat Atölyesi dersinde yapılan çalışmalar İMGE sergisiyle izleyicisiyle buluşuyor.

Düşsel olarak tasarlanan konusuyla Sergi öğrencilerin dijital çalışmalarından oluşuyor,

Serginin oluşumunda öğrencilerime, serginin 3D olarak uygulamasını gerçekleştiren Araş. Görevlimiz Ülkü Sönmez’e çok teşekkür ederim.

 

 

Dr. Öğr. Üyesi Ümran Özbalcı Aria

Grafik Tasarımı Bölümü


Yayınlanma Tarihi : 25.2.2021