EN
Anasayfa / Haberler
DGS 2019-2020 Kontenjan ve Bursları Açıklandı

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesinin DGS kontenjanlarının belirli bölüm ve programlarına İlk 3 Tercihte %50, %20 Burs verilir.

Üniversitemiz ön lisans programlarından mezun olup Dikey Geçiş Sınavı ile Lisans programlarına kayıt hakkı kazanan öğrencilerimize ayrıca % 10 eğitim indirimi yapılır.

Dikey Geçiş ile gelen öğrencilerin kaçıncı sınıftan başlayacağı ve ders kabulleri komite kararına göre belirlenmektedir.2019-2020 EGİTİM ÖĞRETİM DİKEY GEÇİŞ LİSANS PROGRAMLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ... 


TABLO-1'DE YER ALAN YÜKSEKÖĞRETİM LİSANS PROGRAMLARININ KOŞUL VE AÇIKLAMALARI
https://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2019/DGS/kosulveaciklamalar26042019.pdf


TABLO-2. ÖN LİSANS MEZUNİYET ALANLARINA GÖRE DİKEY GEÇİŞ YAPILABİLECEK LİSANS PROGRAMLARI  
https://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2019/DGS/tablo2-26042019.pdf2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI DGS KAYIT İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR  

1. Ön lisanss diploması veya geçici mezuniyet belgesi aslı

2. DGS Sonuç Belgesi ve Yerleştirme Puanlarını gösteren Sonuç Belgesi

3. Nüfus cüzdan fotokopisi

4. 2 adet vesikalık fotoğraf

5. Transkript (onaylı)

6. Önlisans ders içerikleri (onaylı)

7. Askerlik çağındaki öğrenci adaylarından; ilgili askerlik şubesinden alacakları tecilli olduklarını gösterir belge veya askerlik görevini yapmış olanlardan durumlarını belirten belgeSağlık Raporu İstenen Bölümler: Hemşirelik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Beslenme ve Diyetetik Bölümleri ve ayrıca bu bölümlerden birine (Hemşirelik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Beslenme ve Diyetetik Bölümleri ) kayıt yaptıracak olan öğrencilerden Hepatit A, Hepatit B aşıları olduğuna dair belge alınması gerekmektedir. Sağlık raporunun hastaneden alınması gerekmektedir.

Sağlık Raporu İstenmeyen Bölümler: Sağlık Yönetimi Bölümü, İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü (İş Sağlığı ve Güvenliği için Tetanoz aşısı olduğunu gösterir bir belge alınması yeterlidir.)Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Önlisans programlarından mezun olan veya son sınıfta olup da staj dışındaki mezuniyet şartlarını yerine getirmiş olan öğrenciler ÖSYM tarafından düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile lisans programlarına devam etme hakkı kazanabilirler.

Hangi önlisans programından mezun olanların hangi lisans programlarını tercih edebilecekleri ÖSYM tarafından yayınlanan DGS kılavuzunda bulunan Tablo-2 de belirtilmiştir.

Lisans öğrenimine başlama hakkı elde eden öğrencilere üniversitelerince ön lisans eğitimi sırasında almış oldukları derslerden eşdeğer kabul edilenlere muafiyet verilerek ve kredileri dikkate alınarak, programdan alması gereken dersler belirlenir. Öğrencinin alması gereken derslere göre programa kaydı yapılarak, eğitime devam hakkı verilir.

Dikey Geçiş işlemleri Meslek yüksek okulları ve açıköğretim önlisans programları mezunlarının lisans öğrenimine devamları hakkında yönetmelik hükümlerine göre yürütülür.Adres : İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Topkapı Dr. Azmi Ofluoğlu Yerleşkesi

Maltepe Mahallesi Yılanlı Ayazma Caddesi, No: 26 P.K. 34010

Cevizlibağ / Zeytinburnu / İSTANBULTel : 444 50 01 


Yayınlanma Tarihi : 3.8.2019