EN
Anasayfa / Haberler
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi'nin İnterpol İle Yaptığı İşbirliği Para Dergisinde

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi'nin İnterpol ile yapılan akreditasyon çalışmaları sonrasında İnterpol polislerini eğitmeye yetkili olan dünyadaki ikinci üniversite ünvanını kazanması, para dergisinde haber olarak yayınlandı. Haberde Mütevelli Heyeti Başkanımız Dr. Azmi Ofluoğlu'nun Türkiye'nin en büyük sağlık grubuna sahip olduğuna değinilerek, 2009 yılında İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi nin kurduğu belirtildi. Aynı haberde İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi'nin eğitimdeki başarılı çizgisine dikkat çekilerek, bu başarılı çizginin devam ettiği ifade edildi. 

Üniversitesi'nin Türkiye'de ilk dünyada ikinci üniversite olarak İnterpolle akreditasyon çalışması yaptığı kaydedilerek, 29 Ocak 2020 Çarşamba günü düzenlenecek basın toplantısında İnterpol ile yapılan bu işbirliğinin duyurulacağı bilgisine yer verildi. 
Para dergisinin "İnterpol Polislerini Eğitecek" başlıklı haberinde şu bilgilere yer verildi:

INTERPOL POLİSLERİNİ EĞİTECEK

İşadamı Azmi Ofluoğlu bir dönem sağlık sektörünün en güçlü isimlerinden biriydi. Sektöre önderlik yaptı desek abartmış olmayız. Vatan Hastaneler Grubu, Alman Hastanesi gibi Türkiye'nin ilk zincir hastanesini kurdu.


Bir dönem hızlı büyüdü. Sonrasında işleri bozulunca küçülme yoluna gitti. Hastanelerini ya kapattı ya da devretti. Ofluoğlu gibi iş insanları çalışmadan, girişim yapmadan duramaz. 2009'da Vatan Sağlık ve Eğitim Vakfı (VASEV) üzerinden İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi'ni kurdu. 2010-2011 eğitimöğretim döneminde ilk öğrencilerini alarak yedi fakülte, iki meslek yüksekokulunda 860 öğrenciyle eğitim-öğretime başladı.


Bugün kurum içinden ve dışından olmak üzere 96 profesör, 30 doçent, 
188 doktoralı öğretim üyesi, 188 öğretim görevlisi, 65 araştırma görevlisi ve 22 okutman olmak üzere toplam 589 "

akademisyen ile faaliyetlerini sürdürüyor, şu sıralar İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi'nde telaşlı bir çalışma var. çalışmanın detayları bu hafta açıklanacak ama biz aldığımız bilgileri sizlerle paylaşmak istedik. Üniversite, İnterpol (Uluslararası Kriminal Polis Teşkilatı) ile yapılan akreditasyon çalışmaları sonrasında kuruma üye ülkelerin polislerini eğitme hakkını kazanan Türkiye'de ilk, tüm dünyada ise ikinci üniversite oldu. İşbirliği kapsamında "İnterpol'e Üye Ülkelerin Polis Teşkilatı Üyeleri" Üniversite'nin Adli Tıp Eğitim ve Hizmet Laboratuvarı Öğretim Üyeleri tarafından eğitilecekmiş. Detaylar bu hafta basın toplantısıyla kamuoyu ile paylaşılacakmış. Toplantıya İstanbul Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan, İnterpol yetkilileri, Rektör Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu ve Adli Tıp Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ersi Kalfoğlu katılacakmış...


Yayınlanma Tarihi : 26.1.2020