EN
Anasayfa / Haberler
Öğrencimiz Muhammed Ali Nurusov Dünya MMA Kafes Dövüşü Şampiyonasında Altın Kemer Sahibi Oldu

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Hukuk Fakültesi 1.Sınıf Öğrencisi Muhammed Ali Nurusov, Dünya MMA Kafes Şampiyonu oldu.

Öğrencimiz Nurusov, 65 kilo profesyonel ligde 20 ülkenin katıldığı Budo World Championship’de İran, Almanya ve Ukranya’dan katılan 3 sporcuyu yenerek Dünya MMA Kafes Şampiyonluğu Altın Kemerinin sahibi oldu.

Muhammed Ali Nurusov bu sporla 5 yaşından beri ilgilendiğini belirterek 7’den 70’e herkesin sporla ilgilenmesi gerektiğinin altını çizdi. Nurusov sözlerine şunları ekledi: “2 kez Dünya Şampiyonu oldum, 4 kez Azerbaycan Ülke Şampiyonu oldum, 1 kez Avrasya Şampiyonu oldum ve  Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı Kupası sahibi oldum. Bu başarılarımın arkasında canımdan çok sevdiğim babam ve Serkan hocam var” dedi.

Muhammed Ali Nurusov kariyerine ilişkin ise şunları söyledi: “Bundan sonraki kariyerimi Türkiye – Azerbaycan bayrakları altında sürdürerek, kupaları ülkelerim adına şerefle kaldırarak yoluma devam edeceğim. Benim sporda bu kadar güçlü olmamın sebebi azim, kararlılık ve istikrardan geliyor. Günde 5 saat çalışarak bu başarıyı elde ettim” dedi.

İstanbul Yeni yüzyıl Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Azmi Ofluoğlu ve Rektör Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, Muhammed Ali Nurusov’u tebrik ederek başarılarının devamını diledi.Yayınlanma Tarihi : 3.11.2023