EN
Anasayfa / Haberler
15 Temmuz Kahramanları Onur Konuğumuz Oldu

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Bankacılık Finans ve Ekonomi Kulübünün hazırlamış olduğu “Yeni Yüzyıl Kahramanlarıyla Buluşuyor” isimli konferans, Alev Ofluoğlu Konferans Salonunda yapıldı.

15 Temmuz Gazi ve Kahramanlarının onur konuğu olduğu ve duygusal anların dorukta yaşandığı konferansa, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Azmi Ofluoğlu, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Kasap, Ak Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Onur konukları Sabri Ünal, Mehmet Şükrü Kıntaş, Emin Oğuz Ayazoğlu, Hüseyin Köse ve Danyal Şimsek sahnedeki yerlerini aldıktan sonra, etkinlik Hz. Ali cami Müezzini Bekir Köse’nin Kuran Tilavetiyle başladı.

Tilavetin ardından Bankacılık Finans ve Ekonomi Kulübü Başkanı Mustafa Emin Babalık kürsüye davet edildi. Babalık Türkiye’nin geleceğine değinerek, “Gençler olarak hedeflerimize ilerleyeceğiz. Kendimizi her koşulda birlik içinde tutmalıyız. Vatanı sonsuza dek koruyacağız. Bizler yarınlarımıza korkmadan risk alarak koşacağız” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Kürsüyü devralan, Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Kasap, tüm katılımcılara teşekkürlerini ileterek, kanlı geceye dair açıklamalarda bulundu.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu 15 Temmuz’u tüm insanlık tarihine altın harflerle kazınan bir dönüm noktası olarak tanımlayarak, “15 Temmuz sadece Türkiye’nin siyasi tarihine işlenmemiştir. İnsanlık tarihine altın harflerle işlenmiş bir dönüm noktasıdır. Yeniden dirilişin, yeniden ayağa kalkışın adıdır. Siz gençlere de düşen 15 Temmuz’un şuurunu ve bilincini oluşturmak. Bunu başarabilirsek başımıza gelebilecek her musibetten ilelebet kurtulmuş oluruz” dedi.

Yeniden bir milli mücadelenin içinde olduğumuzu vurgulayan Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, bu ihanet şebekesinin Türkiye’de önemli ölçüde beli kırılmıştır. Bizler her zaman sonuna kadar mücadele edeceğiz Ama asıl bunların mevzilendiği uluslararası yerler var. Bunun için Türkiye’deki bilinci bütün dünyaya taşımalıyız. Çünkü bunların bütün derdi Türkiye’nin uluslararası bütün ilişkilerini bozmak. O açıdan bu oyuna gelmeyeceğiz. Bu inançla, bu imanla, bu kararlılıkla, bu şuurla ve bilinçle biz Türkiye’yi Türkiye’den yönetmeye devam edeceğiz. Aynı zamanda bütün mazlumlara nefes olacağız. Sömürgeciliğe, ötekileştiren damara da medeniyet denmez. Asıl medeni olan başkalarının acılarını bilendir, onlar için elini taşın altına koyandır. Bugün de bu milli irade duygularıyla bizim için kıymetli olan gazilerimizle birlikteyiz. Yeniden bir kurtuluş mücadelesini başlatmış oldular. Yeniden o milli mücadelenin içerisindeyiz. Dolayısıyla bu mücadeleden inşallah muzaffer olarak çıkacağız. Rabbim hepimizin yolunu açık etsin” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Etkinlik Hz. Ali cami Müezzini Bekir Köse’nin 15 Temmuz Şehitlik Marşı ile sona erdi. Marş esnasında tüm katılımcılar ayağa kalkarak alkışlarla Şehitlik Marşına eşlik etti.