EN
Anasayfa / Haberler
10 Kasım Atatürk’ün Anma Haftası Kapsamında Tören Düzenlendi

10 Kasım Atatürk’ü Anma Haftası kapsamında İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Alev Ofluoğlu Konferans Salonunda bir tören yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Yılmaz Tezcan, 21. Yüzyılda Türkiye ve Atatürk isimli sunumunu yaptı.

Dr. Öğr. Üyesi Tezcan, içinde bulunduğumuz süreci ele alarak “Yarını belirsiz, Dünyayı yönetenlerin bile kontrolü sağlayamadıkları bir dönemdeyiz. Dünyayı yönetenler elde ettikleri gücü neden sürekli barış için kullanmadılar? Barış kelimesi savaşı başlatan bir araç olarak kullanıldı” dedi.

15 Temmuz darbe kalkışması konusuna da değinen Dr. Öğr. Üyesi Tezcan, 32 yıldan bu yana şehitler verilip acılar çekildiğini belirterek, Türkiye’nin bir çember içerisinde ve tehditlerin ortasında olduğunu ifade etti.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatı hakkında kısa kesitler sunan Dr. Öğr. Üyesi Yılmaz Tezcan, “Seninle birlikte bütün şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz. Ruhunuz şad olsun” diyerek sunumunu noktaladı.