EN
Anasayfa / Haberler
AR-GE İşbirlikleri Zirvesi ve Fuarı
Kalkınma Bakanlığı ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayelerinde, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, YÖK, TÜBİTAK ve Savunma Sanayi Müsteşarlığı’nın yakın işbirliğiyle Türkiye’de faaliyet gösteren Araştırma Altyapılarının ön plana alındığı, Üniversite, Kamu ve Özel sektör arasında Ar-Ge İşbirliklerinin geliştirilmesi amacı ile 3-5 Mayıs 2017 tarihleri arasında İstanbul Pullman Hotel Kongre ve Fuar Merkezi’nde“Ar-Ge İşbirlikleri Zirvesi ve Fuarı” düzenlenecektir.

Etkinlik kapsamında, araştırma altyapıları bünyesindeki Ar-Ge çalışmalarının, ilgili kişi ve kurumlarla buluşturulması ve işbirlikleri imkanlarının gelişmesi özel önem verilen hususlardan biridir. Bu çerçevede bu amaca yönelik olarak bir “Bir-e-Bir Görüşme Programı” platformu oluşturulmuştur. Söz konusu platforma proje kayıtları http://argezirvesi.org/index.php/birebir-kayit/ adresinden yapılabilmekte, halihazırda kaydedilmiş projeler ise http://argezirvesi.org/index.php/bir-e-bir-gorusme-katilimcilari/ adresinden görülebilmektedir.

Bu kapsamda, belirli bir olgunluğa erişmiş çalışmalarınızın söz konusu platform aracılığıyla kaydedilmesi, işbirliği imkanlarının sağlanması ve etkinlikten azami fayda sağlanması açısından büyük önem arz etmektedir.