EN
Anasayfa / Haberler
Erasmus+ Bölüm Koordinatörleri Toplantısı Yapıldı
Üniversitemiz Erasmus+ Ofisi tarafından düzenlenen “Erasmus Bölüm Koordinatörleri  Genel Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı” 20 Nisan 2017 tarihinde Senato Odası’nda gerçekleştirildi.  

Üniversitemizin Erasmus+ Programı kapsamındaki faaliyetleri ve hedefleri hakkında bilgi paylaşımında bulunmak ve değerlendirme yapmak üzere bölüm, fakülte ve yüksekokul koordinatörleri Erasmus Ofis başkanlığında bir araya geldi. Erasmus+ Programının Üniversitemizin uluslararası bir üniversite olma yolundaki ehemmiyetini vurgulayan Erasmus Uzmanı Eylül Beyza Ateş Çiftçi akademik birim koordinatörlerine bu konuda önemli görevler düştüğünü belirtti. Programı ana hatlarıyla tanıtmak amacıyla hazırlanmış olan sunumda ve sonrasında, öncelikli hedefin öğrenci değişimi sayısının ve kalitesinin arttırılması olduğu vurgulandı. Bu hedefe ulaşmada bölüm koordinatörleri aracılığıyla bölümler bazında kurumlar arası anlaşma sayımızın hızla çoğaltılması gerektiğinin altı çizildi. Üniversitemize gelen ve giden Erasmus öğrencilerinin akademik süreçlerinin nasıl yürütüleceğine ve bölüm koordinatörlerinin yükümlülüklerinin neler olduğuna değinildi ve bu konunun önemi özellikle belirtildi.  

Gerek öğrencilerimize gerekse personelimize Erasmus+ Programı imkanlarından en üst seviyede faydalanma imkanı ve çeşitliliği sunulabilmesi için Erasmus Ofis ile akademik birim koordinatörlerinin işbirliği ve koordinasyonunun öneminin vurgulandığı toplantı soru cevap bölümüyle sona erdi.

Toplantı esnasında kullanılmış ilgili sunumu indirmek için lütfen tıklayınız.