EN
Anasayfa / Haberler
Esenler İlçesi Rehber Öğretmenleri Misafirimiz Oldu

Esenler Rehberlik ve Araştırma Merkezi ile İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesinin ortak yürüttüğü Mesleki Gelişim Seminerleri kapsamında; Esenler İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Gözüdok, Esenler Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Harun Acar ve Esenler İlçesi Rehber Öğretmenleri 20 Şubat 2017 tarihinde İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesini ziyaret etti.

İYYÜ Genel Sekreter Yardımcısı Yakup Hayırlıoğlu ve İYYÜ Kurumsal İletişim Daire Başkanlığı Ekibi konuklara Alev Ofluoğlu Konferans Salonunda eşlik ettiler.

Sunuculuğunu Rehber Öğretmen Pelinsu Özge Tütüncü’nün yaptığı konferansta açılış konuşmasını Genel Sekreter Yardımcısı Yakup Hayırlıoğlu yaptı. Hayırlıoğlu, öğretmenlerin bilgilerini her daim paylaşması gerektiğini vurgulayarak konuklara teşekkürlerini iletti.

Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü Öğr. Gör. Dr. Mehmet Tekneci “Virginia Satir Yaklaşımının Öğrencilerle Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Kapsamında Kullanılması” konulu sunumunu yapmak üzere sahneye davet edildi.

Dr. Tekneci, Virginia Satir modelinin özelliklerini ve önemini ele alarak, ilişkilerde izlenen tutumları örneklerle açıkladı. Virginia Satir’in metaforları hakkında bilgiler veren konuşmacı, hayatla başa çıkma tutumlarına değindi. Konferansın teorik anlatımının ardından Dr. Tekneci gönüllü rehber öğretmenlerin katılımıyla sahnede örnek bir çalışma sergiledi.

Fotoğraf çekimi ve konferansa katılım gösteren rehber öğretmenlere sertifika verilmesinin ardından program sona erdi.