EN
Anasayfa / Haberler
TRT İstanbul Müdürü Abdulhamit Avşar Öğrencilerle Buluştu

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesinin katkılarıyla TRT İstanbul Müdürü Doç. Dr. Abdülhamit Avşar konuğumuz oldu.

“TRT’nin Medyadaki Yeri” konulu söyleşi, Alev Ofluoğlu Konferans Salonunda yapıldı.

TRT’nin kanalları hakkında öğrencilere bilgiler veren Doç. Dr. Avşar, kanallarda yeni bir güncelleme yapılmasının gündemde olduğunu belirterek, Kültür – Sanat ağırlıklı bir proje üzerinde çalıştıklarını ifade etti.

TRT’nin bürokrasi sistemi hakkında öğrencileri bilgilendiren konuşmacı, işe alım ve staj süreçlerinde nasıl bir yol izlenmesi gerektiğini anlattı.

TRT’nin 1964 ve sonrasına dayanan bir arşivi olduğunu ve bunu dijital ortama aktardıklarını söyleyen Doç. Dr. Avşar, isteyen kişi ya da kurumların bu arşivde yer alan bilgilere kolaylıkla ulaşabileceklerini vurguladı.

Türkiye’deki yayıncılığın temel bakış açısı ve TRT’nin buradaki rolüne ilişkin açıklamalarda bulunan konuşmacı, öğrencilerin ve akademisyenlerin sorularını yanıtladı.

Söyleşi, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aysel Aziz’in, TRT İstanbul Müdürü Doç. Dr. Abdülhamit Avşar’a teşekkür belgesi ve çiçek takdiminin ardından sona erdi.