EN
Anasayfa / Öğrenci / Öğrenci Kabulü
ÖSYM Kayıt İçin Gerekli Evraklar

1. Lise Diplomasının aslı

2. Üniversitemizi ÖSYS sınavı ile kazanmış ancak ortaöğretim kurumlarından mezun olamayan öğrencilerimizin YÖK’ün 30.05.2016 tarihli resmi yazısında belirttiği üzere “Bir Yükseköğretim Programına kayıt hakkı kazanan ancak ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınavına girecek adayların da belirlenen tarihlerde Yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtlarının yapılmasına, bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini 30 Aralık 2016 tarihine kadar Yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinde asıl kayıtlarının yapılmasına, bu tarihe kadar mezun olduklarını belgeleyemeyenlerin geçici kayıtlarının silinmesine ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtlarının yapılmayacağı” karar verilmiştir.
Resmi yazı için tıklayınız.

3. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

4. 4 Adet Vesikalık Fotoğraf (Son 6 ay içerisinde çekilmiş olmalıdır.)

5. ÖSYS Sonuç Belgesi

6. 1996 ve önceki yıllarda doğan erkek adaylar için Askerlik Tecil Belgesi (Askerlik Şubelerinden alınan belgenin aslı olmalıdır.)


* İlk ve Acil Yardım Programına Geçecek Öğrenciler İçin Sağlık Raporu (Devlet Hastanelerinden veya Üniversite Hastanelerinden)

* SHMYO / İlk ve Acil Yardım Programı Ön Koşul İçin Tıklayınız.

Sağlık Raporu İstenen Bölümler : Hemşirelik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Beslenme ve Diyetetik Bölümleri ve ayrıca bu bölümlerden birine (Hemşirelik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Beslenme ve Diyetetik Bölümleri ) kayıt yaptıracak olan öğrencilerden Hepatit A, Hepatit B aşıları olduğuna dair belge alınması gerekmektedir. Sağlık raporunun üniversite hastaneleri veya devlet hastanelerinden alınması gerekmektedir.

Sağlık Raporu İstenmeyen Bölümler : Sağlık Yönetimi Bölümü, İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü (İş Sağlığı ve Güvenliği için Tetanoz aşısı olduğunu gösterir bir belge alınması yeterlidir. )2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı ÖSYS Kayıt İçin Gerekli Evraklar

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı ÖSYS Kayıt İçin Gerekli Evraklar

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı ÖSYS Kayıt İçin Gerekli Evraklar